ביום שני (11.7) התרחשה תאונת דרכים קשה ברחוב כנפי נשרים בהרצליה. רוכב אופנוע בשנות ה-50 לחייו התהפך עם האופנוע שלו ונפגע באופן קשה בחזה ובגפיים.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

מי שמצאה אותו עוד לפני הגעת כוחות ההצלה היא טסה פפר בת ה-17, תושבת העיר אשר מתנדבת במד״א זו שנה שלישית. פפר עברה במקרה בזירת התאונה דקות ספורות לפני הגעת האמבולנס והייתה זו שהעניקה לרוכב האופנוע טיפול ראשוני שככל הנראה הציל את חייו.

פפר, סיפרה ל"שרון אונליין": "הייתי בדיוק בדרך הביתה, זה היה במרחק של שתי דקות מהבית שלי וראיתי אופנוע שכוב על הרצפה. חיפשתי את הפצוע וראיתי שבצד השני של הכביש יש מישהו ששוכב על הרצפה. חניתי את הרכב בצד ורצתי אליו עם מים. ראיתי שהוא שוכב בתוך שלולית דם עם פציעה קשה ברגל. ביקשתי מהאנשים שהיו סביבי שישיגו לי בד כלשהו. מישהי שהיתה שם הביאה לי סדין ועשיתי לו חוסם עורקים ברגל. המצב שלו התחיל להתייצב. הוא איבד המון דם. הייתי איתו עד שהגיע אמבולנס, וניסיתי לדבר איתו כדי לשמור אותו עירני. במקביל, דיברתי עם מוקד מד"א ואמרתי להם מה עשיתי, ואז הם הגיעו ופינו אותו לבית חולים".

פפר התעניינה בשלומו של רוכב האופנוע גם אחרי המקרה. "הבנתי שמצבו יציב. אני מאוד שמחה שהגעתי מתי שהגעתי. אני מרגישה שמזל שהייתי במקום רגע אחרי התאונה כי זה היה קריטי", היא מספרת.

טסה פפר מתגוררת עם משפחתה בשכונת גן רשל, והיא עולה לכיתה י"ב בתיכון היובל.

למה התחלת להתנדב במד"א?

הדר פז טיפול נפשי באומנות

"הרגשתי שזה קורא לי. אני רוצה בעתיד להיות רופאה אז זה שלב בדרך לשם. נהנתי מאוד מהקורס שעשיתי ואני מאוד נהנית מההתנדבות. אנחנו עושים משמרות פעם-פעמיים בשבוע. התפקיד שלי הוא מגישת עזרה ראשונה. בגיל 18 אעשה קורס חובשים. בדרך כלל אנחנו מגיעים לאירועים עם שני מתנדבי נוער, חובש ולפעמים יש עוד חובש. ואנחנו מחלקים את העובדה בינינו".

האם קשה לך נפשית להתמודד עם מראות קשים?

"זה תלוי. היו לי כבר כמה מקרים קשים שהייתי בהם, אבל הצלחתי להתגבר עליהם".

את מצליחה לשלב את הלימודים עם ההתנדבות?

"כן. יש משמרות שהן עם פחות אירועים בשטח, אז אני מביאה איתי ספרי לימוד ולומדת. אני מאוד אוהבת את ההתנדבות במד"א. יש בזה הרבה סיפוק".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן