עיריית רעננה יוצאת בקידום הליך אספקה והתקנה של דפיברילטורים בפריסה גיאוגרפית רחבה בבתים משותפים בעיר. המכשירים יוצעו בשלב ראשון לתושבי העיר בבתים המשותפים בעיר, לרכישה על ידי ועדי הבתים במחיר מסובסד ומוזל, של כ- 2,113 למחיר תתווסף עלות של כ- 400 שקלים לרכישת ארון ייעודי להצבת המכשיר. בהמשך יתרחב המהלך והרכישה תתאפשר גם לבתים פרטיים בעיר.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

את המכשירים תספק במסגרת המהלך, חברת "מדטכניקה" המשווקת בישראל ציוד רפואי של עשרות חברות בינלאומיות, מובילות בתחומן בעולם, בעקבות זכייתה במכרז פומבי שפרסמה העירייה בנושא.

בכך, תאפשר העירייה קידום נגישות מכשירי החייאה מצילי חיים בתוך הקהילה, תוך כיסוי גאוגרפי לכל התושבים במרחק של עד ארבע דקות מרגע הקריאה.

מדובר במהלך חשוב שיכול להציל חיים. כזכור, לפני כשבועיים דווח ב"שרון אונליין" על כך שחייו של תושב רמת השרון כבן 60 שלקה בדום לב נצלו, בזכות העובדה כי דפיברילטור היה בקרבת מקום ואזרחים שהיו עדים למצוקתו הבריאותית של האיש, פעלו במהירות והובילו לתוצאה הרצויה.

מכשיר דפיברילטור. צילום: באדיבות עיריית רעננה

מכשיר דפיברילטור. צילום: באדיבות עיריית רעננה

כל המכשירים שיירכשו על ידי התושבים ברעננה יחוברו לאפליקציה של מד"א למאגר המאגד את כלל מכשירי ההחייאה הפזורים ומאפשר לתושב שמתקשר ל- 101 להוביל אותו למכשיר הקרוב למקום בדקות הראשונות עד להגעת הצוותים הרפואיים. כחלק מהמיזם תקיים העירייה הדרכות מרוכזות, ללא תשלום, להפעלת המכשיר על ידי התושבים וכן תהיה אחראית על התקנת הארונות לדפיברילטור, בבנייני המגורים, ללא עלות. מספר המכשירים מוגבל, כך שכל הקודם זוכה.

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא: "באמצעים פשוטים, יש בידי כולנו להציל חיים, ולנצל את דקות הזהב המתאפשרות להענקת עזרה ראשונה ומענה רפואי מציל חיים. אנו מתחייבים לסייע במלוא האחריות להתקנה, הדרכה וכל סיוע נדרש, על מנת לאפשר החלתו המיטבית של הפרויקט בעיר".

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

ניתן לבצע רכישה מסובסדת של מכשירי דפיברילטורים, על ידי ועדי הבתים דרך האתר העירוני. לאחר רכישת המכשירים,  ובכפוף לרכישת ועדי הבתים ארון ייעודי (שיותקן על ידי העירייה) ההכרחי להתקנת המכשירים בבנייני מגורים, יסופקו מכשירי ההחייאה ויותקנו מידי יום א ישירות לבית התושב.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן