התושבים הזועמים על המפגע החדש שהוקם מאות מטרים מבתיהם פנו היום לבכירי העירייה, הסבירו כיצד המנחת פוגע באיכות חייהם ודרשו את סילוקו המיידי

שרון יונתן

תושבי רמת השרון המערבית שיגרו היום בצהריים (שלישי) מכתב לבכירי העירייה ודרשו את סילוק מנחת המסוקים שהוקם לאחרונה במערב העיר. כזכור, ביום שישי האחרון הודיע משרד הביטחון לעירייה כי השימוש במנחת הופסק עד בדיקת הנושא. למרת זאת, תושבי המערבית חוששים כי בעתיד המנחת ימשיך לפעול ולכן פנו היום לראש העירייה, אבי גרובר, למנכ"לית העיריה, שירלי פאר יגרמן, למהנדסת העירייה, עירית טלמור וליועץ המשפטי של העירייה, עו"ד מיכה בלום.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

בפנייתם כתבו התושבים :"כמה ימים לפני יום העצמאות 2020 נדהמנו לגלות כי בעוד אנחנו נמצאים בהסגר מתוקף הוראות משרד הבריאות הוקם לפתע וללא כל הודעה מוקדמת מנחת מסוקים בשטח המערבי לשביל הריצה, כמה מאות מטרים מבתי התושבים", וציינו כיצד המנחת פוגע באיכות חייהם: "מסוקים הנוחתים וממריאים במהלך שעות היום ועד שעות הלילה, יוצרים לנו, תושבי השכונות המערביות, מטרד רעש עצום לאורך היממה עד כדי נזקים של הרעדת החלונות, וזאת נוכחנו לגלות ביתר שאת בשבועיים האחרונים. בנוסף ולא פחות חמור מנחת זה חושף אותנו ואת שאר תושבי רמת השרון לסכנת חיים אם חלילה תהיה נחיתת חירום. אנו דורשים שמפגע המנחת הזה יסולק מיידית".

בנוסף, דורשים התושבים לקבל תשובות למספר שאלות המעסיקות אותם: האם התקיים דיון בוועדה כלשהי ואם כן באיזו ועדה ומתי? מי אישר הקמתו של מנחת זה במיקום כל כך קרוב לבתי אזרחים ובאיזו סמכות? מדוע לא פורסם הדבר ומדוע לא התאפשר לנו התושבים להביע דעתנו ולהגיש התנגדויות כמו בהליך סטנדרטי? האם גורמים בעירייה ידעו על הקמת המנחת או נתנו אישור להקמתו? האם בכוונת העירייה לפעול על מנת לסלק את המפגע?


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן