אתמול הסתיים שלב הגשת ההצעות להקמת המתקן שיטפל במי תהום שיישאבו במוקדי הזיהום במתחם, על מנת לעצור את התפשטותו של הזיהום ולצמצמו. במשרד האוצר מדגישים כי יישום תכנית השיקום יאפשר קידום הקמה של עשרות אלפי יחידות דיור ולמעלה ממיליון מ"ר של תעסוקה כחלק מתכנית הבנייה "תעש השרון"

שרון יונתן

ועדת המכרזים הבין משרדית המשותפת למשרד האוצר, המשרד למשאבי המים, רשות המים וחברת ענבל, בראשות איציק מרמלשטיין, מנהל יחידת תשתיות ופרויקטי PPP באגף החשב הכללי, הודיעה אתמול (חמישי) כי 6 קבוצות מקומיות ובינלאומיות הגישו את מועמדותן לשלב המיון המוקדם במכרז לתכנון, הקמה ותפעול של מתקן לטיפול במי תהום מזוהמים במתחם תעש לשעבר ברמת השרון (בתמונה). המתקן שיוקם יטפל במי תהום שיישאבו במוקדי הזיהום במתחם, על מנת לעצור את התפשטותו של הזיהום ולצמצמו. המים המטופלים יוזרמו לנחל הירקון במסגרת פרויקט "גאולת הירקון" – התוכנית הממשלתית לשיקום הנחל.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

במשרד האוצר מציינים כי מכרז זה מהווה את השלב הראשון ביישום תכנית שהכינה רשות המים לטיפול בזיהום החמור של מי התהום באזור, שהביא לסגירתם של כל קידוחי הפקת המים ברמת השרון ושל חלק מקידוחי צפון תל אביב, ומאיים כיום על המשך הפקת המים בקידוחים נוספים. במשרד האוצר מדגישים כי יישום תכנית השיקום יאפשר קידום הקמה של עשרות אלפי יחידות דיור ולמעלה ממיליון מ"ר של תעסוקה באזור השרון כחלק מתכנית הבנייה הגדולה "תעש השרון".

הקבוצות המשתתפות במיון המוקדם:
iDE
רימון EPT, LDD
GES
שיכון ובינוי – סולל בונה
האצ'יסון + אלקטרה
LESICO

שר האוצר, ישראל כ"ץ: ״גם בעתות משבר, משרד האוצר בראשותי מקדם פרויקטי תשתית לאומיים שישפרו את רווחת תושבי מדינת ישראל. יישום תוכנית השיקום וסילוק המפגע הסביבתי ימנע את התפשטותו לאזורים נוספים ויאפשר קידום הקמתן של עשרות יחידות דיור ושטחי תעסוקה באזור השרון אשר יתמכו בהגדלת הצמיחה במשק ויסייעו ליציאה מהמשבר בו אנו נמצאים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן