לקראת ל"ג בעומר, שיחול בסוף השבוע הבא, קוראת העירייה לתושבים להימנע מהדלקת מדורות ומצהירה כי בתי ספר, אשכולות גנים ותנועות נוער שיבחרו לקיים פעילות חלופית למדורות, יזכו לתמריצים על תרומתם למניעת מפגעים סביבתיים

שרון יונתן

קרדיט לתמונה: M.t.lifshits, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

ל"ג בעומר מתקרב ויחול בסוף השבוע הבא וכמו מדי שנה מתחדשת הסוגיה לגבי הנזק שעושות המדורות הרבות ברחבי הערים.

לקראת החג יוצאת עיריית רעננה בקריאה לתושבים להימנע מהדלקת מדורות ולקיים פעילויות חברתיות כתחליף למדורות המסורתיות ובכך לתרום לשמירה על איכות הסביבה.

בתי ספר, אשכולות גנים ותנועות הנוער בעיר, שיבחרו לקיים פעילות חלופית למדורות, יזכו לתמריצים על תרומתם למניעת מפגעים סביבתיים; בתי הספר היסודיים והעל יסודיים יקבלו 1000 ש"ח לכל בית ספר, גני הילדים יקבלו 250 ש"ח לכל גן עבור פעילות חלופית, ותנועות הנוער יקבלו 1000 ש"ח לכל תנועה.

בעירייה ציינו עוד כי על מנת לתרום לאווירת החג בעיר, תקיים עיריית רעננה תקיים מגוון פעילויות אלטרנטיביות מהנות שאינן פוגעות באיכות הסביבה. במהלך החג תפתח העירייה את הבריכה העירונית לבני הנוער עם פעילויות מגוונות ללא עלות עד 2:00 בלילה וכן תפתח כלל מגרשי הספורטק ותפעיל במקום גם את מזרקות המים להנאת הילדים עד חצות.

ראש העירייה, חיים ברוידא, פנה בבקשה לתושבי העיר לכבד את ההנחיה, למען השמירה על איכות הסביבה: "מדורות ל"ג בעומר הן אכן מסורת רבת שנים, עליה גם גדלתי אני, מבלי להיות מודע לנזקים הסביבתיים הגלומים בהן. כעיר ירוקה בת קיימא, אני פונה לכל התושבים, ולהורים בפרט, להימנע מהדלקת מדורות בחג, וליהנות מפעולות אלטרנטיביות מהנות ומגבשות, למען כדור הארץ ולמען איכות חיינו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן