את הציטוט בכותרת מביאה תושבת הבניין המשותף ברחוב הנדיב 14 שסובלים מפינת פחי אשפה מזוהמת ומלוכלכת. העירייה: "לא ידוע לנו על בעיה ברחוב הנדיב"

שרון יונתן

"פינת האשפה אצלנו מטונפת באופן תמידי ומהווה מפגע תברואתי על בסיס קבוע", כך מתלוננים תושבים המתגוררים בבניין המשותף ברחוב הנדיב 14 בהרצליה.

בשל העובדה שהבית נכלל ברשימת הבניינים שאמורים לעבור שימור בעתיד, אין חדר זבל נורמלי כמו בכל בניין ופחי האשפה מוצבים במעין כוך בכניסה לבניין, בסמוך למדרכה ברחוב הנדיב.

תושבים המתגוררים בבניין טוענים שמצב זה גורם לאותה פינה להיות מלוכלכת באופן קבוע, גם מיד לאחר פינוי האשפה. תושבת הבניין אמרה היום ל"שרון און ליין": "מה שקורה פה זה פשוט מזבלה עירונית בחסות העירייה. בכל יום ערמות של זבל שאין לנו מושג מאיפה מגיע. אנחנו פונים כל שבוע לעירייה שמבטיחה לשלוח צוות ולפנות אך בפועל הכל חוזר לקדמותו. המתחם אינו מגודר, העובדים מחליפים פחים בין הבניינים מה שגורם לנו לחיות בסבל של זבל ומכת ג'וקים בקיץ. גם לאחר ריסוס בקיץ האחרון, בחיים שלנו לא ראינו כל כך הרבה חרקים שמסתובבים לנו בין הרגליים. חשוב להדגיש כי הזבל בכניסה לבניין על המדרכה ובקיץ המצב הרבה יותר חמור בגלל מזיקים וכמו שידוע, הקיץ בפתח"

לדבריה, גם בערב החג האחרון המצב היה בלתי נסבל: "כבר שנה שאנחנו מתחננים לפנות את הזבל יותר פעמים בשבוע אבל אין לנו עם מי לדבר. לפני ערב חג פסח הזבל עלה על גדותיו. התקשרתי מספר פעמים למוקד ופשוט אמרו שיטפלו בזה. עברו כבר יומיים והזבל רק מתאסף. הזבל הוא בכניסה לבניין וזה ממש מפגע תברואתי".

למרות פניות חוזרות ונשנות של הדיירים, לטענתם, לעירייה, מהעירייה נמסר הבוקר בתגובה: "העירייה מפנה את האשפה הביתית מכל הבניינים בעיר 3 פעמים בשבוע. לא ידוע לנו על בעיה ברחוב הנדיב".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן