את הדברים אמר אלון שוסטר בביקור בהרצליה בו נפגש עם ראש העירייה ונציגי המאבק נגד תוכנית הבנייה אפולוניה. פדלון: "עיריית הרצליה קיבלה החלטה לשמר שטח זה ולפתח את המקום כפארק אקולוגי בעל משמעות ערכית וחינוכית לדורות הבאים" 

שרון יונתן

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, ופרופ' אלון טל, שמובילים את מטה הקיימות של מפלגת כחול לבן, ביקרו אתמול בהרצליה ונפגשו בפארק "אקו פארק אפולוניה" עם ראש העירייה, משה פדלון, ונציגי מטה המאבק (בתמונה) נגד תכנית הדיור הצמודה לגן הלאומי אפולוניה.

תוכנית הדיור אושרה בשנת 2015 במסלול תכנון מזורז של הועדה למתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל), במתחם שבין כביש החוף, שכונת נוף ים וגן לאומי חוף השרון. מדובר על קרקע שהייתה שייכת בעבר לתעשייה הצבאית ונותרו בה זיהומי קרקע כבדים בעקבות כך. גורמי התכנון טרם השלימו את סקר הסיכונים של הקרקעות המזוהמות. בעירייה גורסים כי התכנון קודם כאשר למקבלי ההחלטות אין את המידע הדרוש בכל הנוגע לסיכונים הקיימים בשטח.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, אמר בסיור: "תוכנית הדיור הצמודה לאפולוניה מבטאת את אחת הרעות החולות של מנגנון הותמ"ל, העוקף את כל מוסדות התכנון הרגילים ומדלג על רכיבים קריטיים בתהליך תכנון מתוקן. הותמ"ל מביא לא פעם לתוצאות בלתי אחראיות ובלתי הפיכות. לתושבי הרצליה, כמו לכל תושבי ישראל, מגיע לחיות בסביבה בריאה, בטוחה ומקיימת. עלינו להטמיע בתהליכי התכנון את שקלול הערכים הסביבתיים בצורה משמעותית יותר מזו המתקיימת כיום".

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, ציין כי "אזור אפולוניה הינו פיסת הטבע הפראית האחרונה שנותרה באזור חוף השרון ומלבד בעלי החיים הנדירים והצמחייה הייחודית מצויים בשטח זה עשרות פריטים בעלי ערכים ארכיאולוגיים והיסטוריים חשובים. עיריית הרצליה קיבלה החלטה לשמר שטח זה לפתח את המקום כפארק אקולוגי בעל משמעות ערכית וחינוכית לדורות הבאים". 

עוד הדגיש פדלון כי עיריית הרצליה נאבקת כנגד ההחלטה לבנות במקום בכל הכלים העומדים לרשותה וכי הציעה למדינה אלטרנטיבות לבניית תוספת יחידות דיור וניצול שטחי העיר הקיימים, שימנעו הפגיעה בשטחי הטבע". דיון בבית המשפט העליון יתקיים ב- 16 בחודש.

פרופ' אלון טל, ראש מטה הקיימות של כחול לבן: "יש לתעדף, מבחינת שימור אזורים, את השטחים הפתוחים, בעלי הערכים – הן היסטוריים והן אקולוגיים גבוהים. מבחינת אזור האפולוניה, מדובר בדוגמא מובהקת של צו השעה. צריך לשמר את האזור, לטובת תושבי הרצליה והסביבה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן