מטה המאבק למען סגירת מנחת המסוקים במערב רמת השרון מגיב בחריפות על תשובת משרד הביטחון לפיה אינו חייב להציג בפניהם את האישורים להקמת המנחת. התושבים: "אנו נפנה לערכאות משפטיות כדי לעצור את המחדל הזה"

שרון יונתן

התפתחות נוספת בפרשת מנחת המסוקים במערב העיר (בתמונה): משרד הביטחון הודיע אתמול באופן חד משמעי כי הוא דוחה את דרישת התושבים להשבת המצב לקדמותו. בתשובה שהעביר עו"ד בועז גרינברג, סגן היועץ המשפטי למשרד הביטחון, לעו"ד גד אלבז, המייצג את התושבים, כתב: "המשרד רשאי לבצע במתקנים ביטחוניים פעולות שונות בהתאם לדין ולכן בקשת מרשייך להשבת מצב המקרקעין למצבם טרם הכשרתם למנחת חסרת בסיס ונדחית בזאת".

הדר פז טיפול נפשי באומנות

עו"ד גרינברג חזר על טענת משרד הביטחון כי השימוש בקרקע לצורך נחיתת מסוקים נעשה כדין ולאחר כל קבלת האישורים המתאימים וכי אין חובה בדין על משרד הביטחון להציג בפני התושבים אישורים אלו, במיוחד כאשר במקרה זה מדובר באישורים הכוללים מידע מסווג.

ממטה המאבק למען סגירת מנחת המסוקים נמסר בתגובה:
"משרד הביטחון ממשיך להסתתר מאחורי סעיפים בחוק תכנון ובנייה משנת 1965. מה שנכון היה אולי בשעתו – אינו נכון ותקף לימים הללו. משרד הביטחון לא יכול לנהוג כגנב בחשכה ולהמשיך במחטף הזה כאילו כלום. אנחנו לא במלחמה, לא בשעת חרום ולא נתונים למתקפה ותחת אש אויב מבחוץ. כל מה שביקשנו זה הסבר מניח את הדעת מדוע על הקרקע המדוברת מתבצעות נחיתות והמראות מטוסים ומי נתן אישור לכך. אנו נפנה לערכאות משפטיות כדי לעצור את המחדל הזה. מוזמן משרד הביטחון להציג אישורים כדת וכדין לשופטים בבואם לבחון את הנושא מבלי לעבור על חוקי החיסיון".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן