בראיון מצולם בשטח מנחת המסוקים מבהירים ראשי המאבק כי אין מנוס מהגשת עתירה מנהלית. דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה, דורית קרסו ורן גורן, האלוף במילואים, מספרים על כעס התושבים ומסבירים מדוע הם לא מוכנים לקבל שום פשרה לגבי עתיד המנחת

שרון יונתן

ראשי המאבק מדברים על כעס התושבים והמשך המאבק

מאבקם של תושבי רמת השרון המערבית נגד קיום מנחת המסוקים מחריף ועומד לפני השלב הבא – הגשת עתירה מנהלית לבית המשפט. התושבים לא מוכנים לשום הסדר פשרה בין העירייה למשרד הבטחון ודורשים רק דבר אחד, סילוקו המיידי של המנחת, הנמצא במרחק של מאות מטרים מבתיהם.

אתמול (שישי) שיגר ראש העירייה, אבי גרובר, מכתב לסא"ל שחר אלוני, ראש ענף תכנון ופיתוח באגף התכנון ונציגו של שר הביטחון בועדה למתקנים ביטחוניים, ובו הוא הציע כי המנחת יועתק לשטח שממוקם צפונית למגרש החניה של הסינמה סיטי ונמצא בבעלות העירייה. "נוכל להקצות את השטח לתקופה של כ-3 שנים, לכל הפחות, לשימוש זמני כמנחת מסוקים", ציין גרובר.

מספר שעות לאחר מכן נפגשתי במנחת המסוקים עם שלושה ממובילי המאבק – דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה, דורית קרסו והאלוף (במיל.) רן גורן, לשעבר סגן מפקד חיל האוויר. הראיון המלא איתם מובא בסרטון המצורף בראש הכתבה.

דוברת וייזר הבהירה כי התושבים נחושים שלא לוותר במאבקם: "אנחנו שמחים על האמירה החד משמעית של העירייה אבל אנחנו לא נשענים רק על זה. נפגשנו עם מספר משרדי עו"ד וכבר בשבוע הבא נגיש מכתב התראה לפני נקיטת הליכים כאשר הצעד הבא יהיה הגשת עתירה מנהלית וזאת כדי להשיב את המצב לקדמותו. אנחנו לא מוכנים להתפשר בנושא ודורשים רק דבר אחד, סילוקו המיידי של המנחת. אני מודאגת ומוטרדת מתשובת משרד הביטחון שהוא מקפיא את ההמראות והנחיתות ועומד להגיש בקשה להיתר ואז נמצא את עצמנו במקום שידינו כבולות ולא נוכל לפעול. לכן, אני לא רואה שום מנוס מהגשת העתירה".

דורית קרסו: "בהתחלה חשבנו שזה היה מחטף. פנינו במכתב לעיריית רמת השרון וקיבלנו תשובה, בה אחד הסעיפים מאשר מה שחששנו. ראש העירייה כתב שנודע לו על הקמת המנחת במהלך העבודות והוא הבין שזה רק לצרכי חירום. התושבים היו צריכים להיות מיודעים ושותפים להחלטה. לא יכול להיות שמאשרים להקים מנחת כזה או שותקים בהסכמה ואנו מקבלים ידיעה כזאת דרך רעש בחלון. נמשיך להילחם ולא נוותר".

האלוף (במיל.) רן גורן התייחס להשפעת פעילות המנחת על איכות חיי התושבים: "מדובר כאן במנחת גדול יחסית שיכולים לנחות בו מספר מסוקים כבדים בו זמנית. גם אם יהיו פשרות ומגבלות הן ישכחו עם הזמן וינחתו כאן מסוקים כל היום. צריך להבין שמסוק, כמו מטוס קרב, את הפיינל שלו הוא עושה נגד הרוח ובגלל שיש רוחות מערביות המסוקים באים ממזרח למערב, מעל בתי התושבים. המפגע העיקרי הוא מפגע רעש ובלילה הרעש מגיע למאות מטרים. מדובר במפגע משמעותי ואסור להתפשר עליו".

חזקים ביחד. לנדוור

דוברת וייזר: "אני לא בקונפליקט ואמשיך לייצג את תושבי המערבית"

וייזר לא מוכנה לחשוף את הדברים שאמרה לראש העירייה בנושא:"אני מצרה על כך שגיליתי על הקמת המנחת באמצעות רעשים, טיסות ותלונות תושבים. את מה שהיה לי להגיד אמרתי לראש העירייה בארבע עיניים ולא אדבר על זה. מי שמכיר אותי שאני טיל בליסטי ומוכוונת מטרה. פעלתי מהר מאוד ותוך שעתיים הקמתי קבוצת וואצאפ של התושבים ויזמתי הגשת מכתב בדרישה לכנס את הועדה המקומית לתכנון ובניה".

לגבי השאלה על המצב בו היא נמצאת כמובילת המאבק לצד היותה סגנית ראש עירייה, עונה וייזר: "אני לא רואה את עצמי בקונפליקט. אני קודם כל תושבת השכונה המערבית. התושבים רואים כי כנציגה שלהם והוכחתי זאת לא פעם אחת. גם במאבק השתיל הגשתי את העתירה הראשונה ואמשיך ואעשה זאת לגבי כל מחדל שמאיים על השקט שלנו".

מנחת מסוקים במערב רמת השרון
מנחת המסוקים במערב העיר. התושבים לא מתכוונים להתפשר


 
https://bit.ly/3d9RAAe

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן