גילה גמליאל, השרה להגנת הסביבה, הודיעה היום כי תבחן את נושא הטיפול בפסולת וכי טרם קיבלה החלטה בענין. ועד הפעולה: "אנו מקווים ומצפים לשיח, לשותפות ושקיפות עם השרה והמשרד להגנת הסביבה"

שרון יונתן

בשורות טובות לתושבי שכונת מורשה בפרט ותושבי רמת השרון בכלל: גילה גמליאל, השרה להגנת הסביבה, הודיעה היום כי תבחן את נושא הקמת המשרפה המתוכננת לקום בסמוך לבית העלמין מורשה (בתמונה).

כזכור, מדובר בתכנית להקמת מתקן ענק לאיסוף, מיון ושריפת אשפה והפיכתה לחשמל. התכנית, שמקדמת המדינה באמצעות הות"ל (ועדת לתשתיות לאומיות), נתקלת בהתנגדות עזה של תושבי העיר בגיבוי העירייה.

ממשרד להגנת הסביבה נמסר היום בתגובה: "כחלק מקביעת המדיניות, השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל מבצעת בימים אלה בדיקות עומק של אסטרטגיית הטיפול בפסולת על כל מרכיביו. השרה מתכוונת לבדוק מגמות עולמיות ומודלים כלכליים וכן להתייחס לעמדות הציבור והארגונים השונים. השרה טרם גיבשה את עמדתה כלפי נתקני השבת האנרגיה או כל מיזם אחר".

מיקי מחבובי, מראשי ועד הפעולה, מסר בתגובה:

"המאבק במשרפה המרוחקת כ- 400 מטר מבתי התושבים נמשך. אנו לא נרפה מהנושא. משרפה לא תקום בצומת מורשה. זה נותן לנו קצת מרחב וזמן להציג את עמדתנו והתנגדותנו העזה לתוכנית. נעקוב ביתר שאת אחר התנהלות העירייה בנושא: נבקש תשובות לגבי העתירה או ההתנגדות למשרפה, מתי תוגש ע"י העירייה? האם העירייה מתכוונת לערער על הקפאת תהליכי התכנון בשטח בעקבות ההכזרה על 77/78? האם התוכנית למשרפה סותרת תוכניות מעודכנות בשטח הרביע המזרחי? אנו מקווים ומצפים לשיח לשותפות ושקיפות עם השרה והמשרד להגנת הסביבה. המאבק ממשיך ומתקדם בד בבד נקיים פגישות ושיח עם כל מי שיכול להוריד את נושא המשרפה מסדר היום שלנו.

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן