תושבי נוף ים והרצליה פיתוח ממשיכים להתנגד לתכנית הבניה "אפולוניה" ועושים הכל כדי לשמור על הטבע שמצפון לשכונת נוף ים. אתמול הוצבו במקום שלטים המבשרים על "אקו פארק אפולוניה", פארק אקולוגי לטובת חובבי הטבע

שרן יונתן

תושבי נוף ים והרצליה פיתוח מקדמים את הקמת "אקו פארק אפולוניה", פארק אקולוגי בשדות הצפוניים לנוף ים. כידוע, תכנית הבניה "אפולוניה" המתוכננת במקום נמצאת עדיין בהליכים משפטיים, אבל בינתיים התושבים לא מוותרים על הטבע ואתמול, במהלך יום העצמאות, הציבו שלטים גדולים שעליהם נכתב "ברוכים הבאים לאקו פארק אפולוניה".

דרור בן עמי, ממובילי מאבק התושבים, הסביר: "בבתי המשפט ובמשרדים חשוכים מתכננים לבנות מגדלי יוקרה על הטבע הקסום של אפולוניה במרמה של דיור מוזל בשטח הכי יקר במדינה. שרים ופקידים עלומי שם מחליטים איפה לבנות ללא התחשבות בטבע ובתושבים".

בן עמי מספר על יוזמת התושבים: "החלטנו לקחת יוזמה וליצור מציאות של אקו פארק אפולוניה ולשמר את הטבע. בשום פנים ואופן לא נאפשר לבנות. אם ידרש נחסום כבישים ונעמוד מול הבולדוזרים".

בן עמי גורס כי כבר היום אלפי תושבים מהאזור מגיעים כל שבוע ליהנות מהטבע הפראי. "צריך להבין שיש באזור מינים רבים של חיות כמו דורבנים, קיפודים, נמיות, מגוון זני ציפורים וצמחים ייחודים. במקום לנסוע רחוק לשמורת הטבע אפשר לטייל ליד הבית. אנו עושים גם סיורים לתושבים ולילדי בית ספר".

אקו פארק אפולוניה הרצליה
הצבת השלטים באקו פארק אפולוניה הרצליה


 

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן