כך השיבה עיריית הרצליה לשאילתא שהעלה חבר המועצה רונן וסרמן אתמול בישיבת מועצת העיר. העירייה מדגישה כי אין ברחבי העיר תשתית דור 5. שאילתא נוספת באותו נושא הגישה חברת המועצה מאיה כץ

שרון יונתן

צילום: אבי חן

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

"עיריית הרצליה לא עוסקת בהתקנת אנטנות סלולריות. הנושא נמצא באחריות משרד התקשורת והמשרד להגנת הסביבה", כך השיבה עיריית הרצליה לשאילתא שהעלה חבר המועצה רונן וסרמן בישיבת מועצת העיר שהתקיימה אתמול (שלישי). וסרמן שאל האם העירייה אישרה או תאשר התקנת אנטנות סלולריות מדור 5. העירייה כתבה עוד בתגובתה כי "הדבר צריך להיות נמצא לפתחם של משרד התקשורת והמשרד לאיכות הסביבה. לא בטוח שלעירייה יש יכולת למנוע פריסת של תשתית זו על ידי חברות הסלולר".

כזכור, באתר "שרון אונליין" פרסמנו לאחרונה על המאבק הארצי למניעת פריסת אנטנות דור 5: הפגנת פעילים מול בית המשפט העליון בירושלים (בתמונה) ומספר שבועות לאחר מכן על הכוונה להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט.

וסרמן שאל עוד האם העירייה מתייעצת עם אנשי מקצוע על מנת לקבל מידע מפורט וברור לגבי הסכנות שבפריסת אנטנות מסוכנות ברחבי העיר. העיריה השיבה: "העירייה לא מאשרת פריסה של ציוד כלשהו ללא אישורים ותקינה. כרגע מה שמתוכנן זה בעיקר פריסה על בסיס סיבים אופטיים. תיתכן פריסה של תקשורת אלחוטית סטנדרטית על בסיס ציוד מאושר ותקני. אין כרגע מיפוי מעבר לזה".

בעירייה ציינו כי בבתי הספר יש תקשורת אלחוטית בהתאם לתקן ובהתאם לחוזר מנכ"ל אבל אין אנטנות דור 5 ואין אלחוטי בסגני ילדים וגם התקשורת האלחוטית שפרוסה בחלקים ספציפיים בעיר אינה דור 5. "למיטב ידיעתנו במדינת ישראל אין בכלל בשלב הזה פנסים עם יחידות תקשורת המשדרות בתדרי דור 5 והדבר יהיה אפשרי אך ורק אם משרד התקשורת יאפשר זאת בעתיד".

שאילתא נוספת באותו נושא העלתה חברת המועצה מאיה כץ שכתבה: "לאחרונה הוסבה תשומת ליבי לכך שעל כל עמוד תאורת רחוב בעיר ישנו בית קטן וכחול שמהווה צריכת תקשורת אלחוטית במודל דור 5. בעירייה הבהירו כי לא מדובר בדור 5 אלא בתשדורת בתדר הדומה לכל ראוטר ביתי. העירייה בתשובתה: "פרויקט החלפת תאורת הרחובות לטכנולוגיית לד עם מערכת בקרה בוצע על ידי תקציב העירייה בשילוב מענק ממשרדים ממשלתיים עקב החשיבות הגבוהה של פרויקט זה להפחתת פליטות גזי חממה ומזהמים נוספים, צמצום צריכת האנרגיה וחסכון אדיר של כספי ציבור".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן