ביום חמישי, (9.6), חתמו 12 ראשי עיריות בגוש דן על אמנת טבע אזורי, במסגרתה הצהירו על כוונתם לשתף פעולה לגיבוש מדיניות סדורה ובת קיימא לשמירה ולטיפוח המרחב הטבעי לנוכח האקלים המשתנה.

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

ההצהרה נחתמה בעקבות ועידת הטבע האזורי הראשונה מסוגה, שהתקיימה בחודש אוקטובר 2021, בארגון משותף של היחידות הסביבתיות של ערי גוש דן  אור יהודה, בת ים, גבעתיים, הרצליה, פתח תקווה, חולון, יהוד-מונסון, ראשון לציון, קרית אונו, רמת גן, רמת השרון ותל אביב-יפו.

מטרת הוועידה הייתה לבחון כיצד ניתן לייצר שיתופי פעולה לשימור המערכות האקולוגיות במרחב הטבעי המשותף, לייצר הסכמות לגבי מסדרונות אקולוגים חוצי גבולות עירוניים ולטפח קהילות של שומרי טבע בגוש דן.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון עם השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג. צילום: דוברות עיריית הרצליה

ראש עיריית הרצליה משה פדלון עם השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג. צילום: דוברות עיריית הרצליה

המערכת האקולוגית אינה מתוחמת בגבולות העירוניים, שכן ערים חולקות משאבי טבע ואקולוגיה, רצועת חוף, נחלים, בתי גידול ומסדרונות אקולוגיים. כדי להבטיח את איתנות המערכת ואת המשך תפקודה לנוכח שינויי האקלים, מכירים ראשי הרשויות בצורך לפתח שיתופי פעולה לטיפול במערכת האקולוגית.

גוש דן כולל 257 קמ"ר עירוניים שמתוכם 104 קמ"ר של שטחים פתוחים. העלייה במודעות ובפעילות לשימור המערכות האקולוגיות בערים, ניכרת בעיריות ובקרב התושבות והתושבים. בעשור האחרון הוכרו כ-250 אתרי טבע עירוני בגוש דן.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר בוועידה: "הטבע הוא הערך החשוב ביותר להמשך קיומנו על הכוכב הזה, חובה עלינו לקחת את האחריות לידינו ולעשות הכל על מנת לשמור על משאביו וסגולותיו. זוהי המחויבות שלנו כעיר למען ילדינו ולמען הדורות הבאים".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

אבי גרובר ראש עיריית רמת השרון: "אני מברך על שיתוף הפעולה האזורי בין ערי מטרופולין גוש דן שמטרתו שימור ופיתוח המערכות האקולוגיות באזורי החיץ בין הערים שלהן גבול משותף. האזורים הפתוחים שלנו הם בין עתודות הקרקע האחרונות באזור המרכז הנושאות עימן מגוון ביולוגי עשיר ועל כן, חורשת דרזנר ומש 800 צריכים לקבל התייחסות אחרת ממה שהייתה עד כה על מנת שנוכל לקיים תכנון שמתייחס גם לסביבה. אנחנו מנהלים מאבק היום כדי שלא נמצא את עצמנו בעתיד עם תכנון שדורס את ערכי הטבע באזור.
בשנתיים האחרונות אנו עושים הכל בכדי להביא למצב שנוכל לפתח את השטח תוך שמירה על הערכים הסביבתיים שאנו מאמינים בהם אחרי עשרות שנים של הזנחה. רמת השרון נתברכה בערכי טבע ואנו נמשיך להשקיע משאבים בשמירה עליהם לטובת הדורות הבאים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן