סוניה (שם המשפחה שמור במערכת), תושבת הרצליה מתגוררת ברחוב נחמיה מול חורשה טבעית ויפה. סוניה נהגה תמיד לטייל בחורשה וליהנות מהנוף הירוק ומהשלווה שהיא השרתה. ביום בהיר אחד היא גילתה כי העירייה החליטה לגדר את החורשה בטענה שמעכשיו היא מיועדת לפעילות ייעודית של הפעלות לילדים. בימים האחרונים היא אף גילתה כי החורשה נעולה לגמרי ואין אליה כלל גישה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

סוניה סיפרה ל"שרון אונליין": "כבר יותר מ-30 שנה שקיימת כאן חורשה טבעית יפייפיה באזור עם עצים יפיפיים ושטח מרגיע שנתן תחושות רווחה שלווה ומנוחה לכל הדיירים שגרים כאן באזור וגם לעוברי אורח שהיו חולפים ונהנים מהנוף הירוק שנתן שקט והרחיק קצת מהתחושות העירוניות המכבידות והרועשות. כאן טיילו ונהנו בכיף אנשים, ילדים, כלבים חתולים ועוד בעלי חיים למיניהם. לאחרונה, בלי שום התראה מוקדמת החליטו לגדר את האזור הטבעי היחיד שנשאר כאן עם כל הבניות המסיביות שגם ככה קיימות וחונקות את כולם והחליטו לעשות את המקום למקום מגודר וייעודי 'להפעלות של ילדים'. עכשיו שלא תטעו אין שום בעיה שילדים יעשו כאן הפעלות מדי פעם כמו שתמיד עשו המקום באמת יפיפה אבל למה להרוס ולגדר אותו?".

החורשה המגודרת ברחוב בנימין בהרצליה. צילום: סברה סנייב

החורשה המגודרת ברחוב בנימין בהרצליה. צילום: פרטי

"יש כאן אין ספור גינות ציבוריות ייעודיות לילדים באזור הזה, אם זה בפינסקר ממש כמה מטרים מכאן שגם שם יש שטח לערוגות והפעלות לילדים, או את הגינה הציבורית ממש קרובה כאן מאחורה של עזרא הסופר שנמצאת בצמוד לגן הילדים העירוני באזור. אז למה דווקא לקחת את חלקת הטבע היחידה והפסטורלית שהייתה כאן עד היום שנים ולגדר אותה? לשלול מאיתנו את החופש להיכנס וליהנות מהחורשה וכל פינותיה כמו שנהננו עד היום. מעבר לכך שזה פוגע ממשית בתחושות החופש של כלל המתגוררים וגורם לתחושות מחנק עם הגדר הלא קשורה והלא מחמיאה הזו. אני מזכירה שוב, שכאן זו חורשה טבעית ושטח טבעי לחלוטין שיצר הטבע. זה לא גן ציבורי וגם אף אחד לא ביקש בכך. ואנו תושבי הסביבה מתנגדים בתוקף להחלטה שכזו שהגיעה ללא שום תיאום או התראה מוקדמת ובטוחים שלהחלטה זו יש יותר מגרעות ועוול רגשי לתושבים מאשר תועלת. וזה בכלל לא לגיטימי לקדם דברים כמו אלו ללא שום התראה ומבלי לתת לנו את היכולת למנוע או לערער. עכשיו המקום סגור לחלוטין ועד עכשיו לא קיבלתי שום הסבר או תשובה למה".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה מקדמת בגני הילדים בעיר חזון חינוכי-ערכי חדשני על פי מודל ה-EACH בטבע, שעיקרו קידום שוויון, יזמות, עצמאות, מגוון וחופש בחירה. במסגרת המודל, ילדי הגנים הסמוכים לחורשה יוצאים לפעילות שטח שלוש פעמים בשבוע. בשל כך, ועל פי דרישה של ממונה הבטיחות העירוני, הציבה העירייה גדרות בחורשה על מנת לשמור על שלומם וביטחונם של הילדים. יש לציין שבחורשה הקטנה אין דבר מלבד חול וצמחייה – היא ריקה ממתקנים וספסלים. לעומת זאת, מעבר לכביש נמצאת גינת פינסקר הגדולה, המטופחת ומלאת המתקנים לרווחת התושבות והתושבים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן