בעקבות הפיצוץ שהתרחש בשטח של מפעל תע"ש לשעבר באזור נוף ים בהרצליה בעיריית רמת השרון קוראים למדינה לעצור את תוכנית הבנייה בתע"ש רמת השרון.

כזכור, לאחר הפיצוץ עשן לבן עלה מאזור, תושבי המתגוררים בסמוך הונחו לסגור חלונות מחשש לפליטת רעלים ובמקום נפער בור בקוטר 7 מטרים.

ראש העירייה, אבי גרובר אמר בעניין: "מדינת ישראל מקדמת תכנון לא אחראי ומסוכן בתע"ש על חביות חומר נפץ, זאת סכנת נפשות ממש".

המכתש שנוצר בעקבות הפיצוץ. צילום: דוברות כבאות והצלה

המכתש שנוצר בעקבות הפיצוץ. צילום: דוברות כבאות והצלה

גרובר הוסיף: "הפיצוץ בנוף ים הבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים – אסור לבנות בשטחי תע״ש ברמת השרון. לא קצת, לא ליד, אסור. אנחנו נלחמים על זה בכל ערכאה ונמשיך להילחם על כך בכל כוחנו ובכל האמצעים שעומדים לרשות עיריית רמת השרון כדי לעצור את הטירוף הזה".

שטחי תע"ש נוף ים הרצליה

שטחי תע"ש נוף ים הרצליה. צילום: רמי זאבי

הפנייה של גרובר מצטרפת לדרישתה של עיריית הרצליה ממערכת הביטחון ומרמ"י (רשות מקרקעי ישראל שהשטח בבעלותה) לסגור מיידית והרמטית את כל האזור ולערוך סקר מקיף ויסודי בנוגע לשאריות חומרי הנפץ שמצויים באזור.

המשרד להגנת הסביבה הודיע כי לאור האירוע הוא דורש ממשרד הביטחון ומתע"ש לתחקר מחדש את השטח כולו, לבחון את הנושא הבטיחותי שבאחריותם ולסלק את כל חומרי הנפץ.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

במשרד הביטחון הבהירו כי השטח בעבר היה בבעלות חברת תע"ש, אך הוא הושב לפני למעלה מעשור לרשות מקרקעי ישראל כאשר תע"ש הופרטה ונמכרה. מאז לטענתם אין להם זיקה לקרקע והם אינם אמונים על טיהורה.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן