ההורים טוענים כי הפרויקט המתוכנן, בבתים מספר 57-59 ברחוב ההגנה, יחריף מאוד את עומס התחבורה שכבר קיים מול בית הספר. בפנייה לראש העירייה ולחברי מועצה כתבה יו"ר ועד ההורים: "אל תאשרו פרויקט גדול כל כך, שחורג ממימדיה של כל תוכנית תמ"א רגילה, בנקודה כה קריטית בשכונתנו". העירייה: "חברי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ישקלו את כלל ההיבטים והנימוקים ותתקבל החלטה מושכלת לאחר דיון מעמיק ויסודי"

שרון יונתן

הורים לתלמידי בית הספר היסודי "יוחנני" ברחוב ההגנה (בתמונה) מתנגדים לפרויקט הפינוי בינוי המקודם בבתים מספר 57 ו- 59 ברחוב זה, הנמצאים מול בית הספר, בטענה כי תוספת יחידות דיור תגרום להחרפת עומס התחבורה הבלתי נסבל ברחוב ההגנה.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

השבוע פנתה מיכל לוי סוכר, יו"ר ועד ההורים בבית הספר יוחנני לראש העירייה ולחברי מועצת העיר והסבירה מדוע הפרויקט לא צריך לצאת לפועל. יש לציין כי המכתב לא הועבר לידינו על ידי לוי סוכר, שכתבה לראש העירייה וחברי המועצה: "לאחרונה נודע לנו על הכוונה לבצע פרויקט פינוי בינוי ברחוב ההגנה 57-59, אשר יוסיף כ-40 יחידות דיור ויכלול חניון תת קרקעי שיציאתו היחידה תהיה מול שער בית הספר. בשם  הורי התלמידים, אשר מודעים טוב כל כך לעומס התחבורתי הבלתי נסבל בימי שגרה מול שער בית הספר, לסכנה הנשקפת לילדים, ולצפיפות ההולכת וגדלה בכיתות, עקבנו אחרי ההתנגדות הקהילתית לפרויקט ותמכנו בה. מה רבה הייתה שמחתנו כאשר העירייה החליטה להסיר את התוכנית מסדר היום כדי לפנות לוועדות מקצועיות ובלתי תלויות שתבחנה את השלכות התוכנית על התחבורה והחינוך בשכונה. ברור לנו כי מסקנות ועדות אלו תמחשנה לעירייה את גודל הבעיה והיא בתורה תדחוק ביזם לשנות את תוכניתו או לבטלה".

אבל מתברר שלאחרונה חלה תפנית בעלילה כפי שיו"ר ועד ההורים מציינת: "לאחרונה, נודע לנו כי למרות שחלפו רק ימים ספורים, שבה העירייה ומעלה על סדר היום את אותה ההצעה, וזאת בימי הקורונה שבהם בבירור לא ניתן לבצע עיון יסודי במשמעויות התחבורתיות והחינוכיות של הפרויקט ותוך זמן קצר מאד. גם ההצעה לשימוש בדו"ח התנועה של העיריה, שנעשה לפני למעלה משלוש שנים, אינה מקצועית ואינה מתחשבת במציאות שניתן למדוד בימי שגרה בשטח. אנחנו מאוכזבים הן מחוסר המקצועיות שבהחלטה זו, הן מחוסר המנהל התקין הגלום בה, והן מתוצאותיה שעלולות להיות, חלילה, הרות אסון לקהילת בית הספר. המציאות בשטח השתנתה משמעותית בשנים שעברו מאז כתיבת הדוח ולכן השימוש בו לא נכון ולא ראוי".

לוי סוכר ציינה כי בשנה שעברה למדו ביוחנני 642 תלמידים ואילו השנה לומדים בו כ-670. "בית הספר יוחנני במגמת צמיחה משמעותית כבר עכשיו וכלל לא ברור שבית הספר יכול להכיל האצה נוספת בצמיחה", ציינה והוסיפה: "בשעות הבוקר נתפסים כל מקומות החניה הציבורית ליד בית הספר, והורים רבים מורידים את ילדיהם מהמכוניות באמצע הכביש בצורה מסוכנת וזאת על אף פרויקט 'נשק וסע' שמפעילים הורי בית הספר. עשרות יחידות דיור חדשות נבנו בפרויקטי תמ"א רגילה ברחוב ההגנה 41-51 בקיץ האחרון, כמו כן יש לצפות גידול משמעותי נוסף בעקבות הבניה שאושרה ברחוב ההגנה 53 וחידוש בניינים נוספים באזור".

את פנייתה סיימה: "כבוד ראש העירייה וחברי הועדה, עדיין לא מאוחר. דחו את ההצעה,  אפשרו לועדות מקצועיות לבדוק את עומס התנועה מול שער בית הספר בימי שגרה, לאחר תקופת הקורונה ובואו לראותו במו עיניכם. אפשרו לסקר החינוך המקצועי לשקף את העומס הגובר בכיתות של בי"ס יוחנני. אל תאשרו פרויקט גדול כל כך, שחורג ממימדיה של כל תוכנית תמ"א רגילה, בנקודה כה קריטית בשכונתנו. 

מהעירייה נמסר בתגובה: הנושא מוכר ויודע. מדובר בסוגייה שתידון בוועדה המקומית לתכנון ובנייה על בסיס חוות דעת אשר יונחו בפני חברי הוועדה. הדיון יכלול הן את ההיבט התכנוני והיחס אל מוסד החינוך והן את ההיבט התחבורתי-תנועתי. חברי הוועדה ישקלו את כלל ההיבטים והנימוקים ותתקבל החלטה מושכלת לאחר דיון מעמיק ויסודי.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן