התושבים פנו לבית המשפט מיד לאחר החלטתו אתמול. בית המשפט נעתר לבקשה וצו עיכוב זמני הוצא עד יום רביעי הקרוב, אז אמורות המשיבות להגיש את תגובותיהן. התושבים: "אנחנו ממשיכים את המאבק על חורשת העמל. לאחר קריאת פסק הדין, נותרו פתוחות סוגיות מהותיות אשר מחייבות דיון בפני בית המשפט העליון"

שרון יונתן

בתמונה: תחילת העבודות לפני מספר חודשים. האם יימשכו?

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

האם סאגת בניית מבנה הקבע של בית הספר היסודי "יעל רום" על שטח חורשת העמל עדיין רחוקה מסיומה?

מספר שעות לאחר שבית המשפט המחוזי בת"א, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, דחה אתמול את עתירת התושבים המתנגדים, הגישו התושבים בקשה לבית המשפט המחוזי להוצאת צו מניעה כנגד המשיבות בפרשה: העירייה, הועדה המקומית לתכנון ובנייה, רשות הרישוי וועדת הערר המחוזית. התושבים מצהירים כי בכוונתם להגיש ערעור לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי.

בית המשפט קבע כי צו עיכוב הביצוע הזמני יהיה עד יום רביעי הקרוב (21 בחודש), אז צריכות המשיבות להגיב. בהחלטה נכתב: "למניעת מעשה עשוי ניתן צו עיכוב ביצוע ארעי לכריתת העצים והעבודות על פי היתר הבנייה שהוצא על פי החלטת הרישוי מיום 1.3.2020 לבניית בית ספר באזור חורשת העמל".

הצו הוצא אתמול, אך התושבים טוענים כי הבוקר בשעה 7:00 התייצבו עובדים מטעם העירייה על מנת להתחיל בכריתת עצים ורק התערבות מהירה של שכנים מול שוטר ופקח תוך הצגת הצו מנעה את המשך כריתת החורשה.

התושבים המתנגדים מסרו הבוקר ל"שרון און ליין": "אנחנו ממשיכים את המאבק על חורשת העמל. לאחר קריאת פסק הדין, נותרו פתוחות סוגיות מהותיות אשר מחייבות דיון בפני בית המשפט העליון ואליו אנו פונים במאמץ לשמור על הריאה הירוקה באזור הצפוף של רובע הדר. כמו כן, עלה באופן ברור שהבקשה להיתר הבניה של בית הספר הצומח בכלל לא הובאה לדיון בפני הועדה המקומית וייתכן שאף הוסתרה ממנה. על כן סוגיות עקרוניות לא נדונו על ידי נבחרי הציבור ונושא חשוב זה חייב לבוא גם הוא לדיון בפני בית המשפט העליון ואנו נמשיך עד מיצוי הדין במלואו. נציין כי הצעות פשרה שהועלו ע"י חברי מועצה נדחו ע"י מר גרובר ובכך הוא מונע פתרון מהיר ונכון שיהיה מקובל על כולם".

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן