לאחר מספר חודשים של המתנה, קיבל היום בית המשפט המחוזי את עמדת העירייה והעומד בראשה, דחה את עתירת התושבים המתנגדים לבניית בית הספר "יעל רום" על שטח חורשת העמל וביטל את צו המניעה. משמעות הדברים: העירייה יכולה להתחיל את העבודות לבניית בית הספר היסודי. האם בזאת מגיעה הסאגה לסיומה?

שרון יונתן

בתמונה: העבודות לפני מספר חודשים שהחלו והופסקו לאחר זמן קצר

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

ניצחון לעירייה ולהורי ותלמידי בית הספר יעל רום: בית המשפט המחוזי בת"א, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, דחה היום את עתירת התושבים המתנגדים לבניית מבנה הקבע של בית הספר היסודי על שטח חורשת העמל ברובע הדר.

בנוסף, דחה בית המשפט את צו המניעה שיצא והשית על המתנגדים הוצאות משפט בסך 15,000 שקלים. את העתירה הגישו התושבים המתנגדים נגד ועדת הערר לתכנון ובנייה מחוז ת"א, הועדה המקומית לתכנון ובנייה, רשות הרישוי המקומית ועיריית רמת השרון.

העתירה של התושבים יצאה לפועל לאחר שוועדת הערר דחתה את ערר התושבים לביטול החלטת הוועדה המקומית לאשר בקשה מתן היתר להקמת בית ספר יסודי בשטח החורשה. במקביל, ביקשו התושבים צו מניעה שימנע מהעירייה להמשיך בעבודות ובית המשפט נעתר לבקשה ולפיכך העירייה חדלה מעבודותיה במקום.

השופטת הדס עובדיה קיבלה את עמדת העירייה והעומד בראשה, אבי גרובר, דחתה את כל טענות התושבים המתנגדים ופסקה כי העתירה נדחית וצו הביניים שניתן מבוטל. בנוסף, כאמור, קבעה כי התושבים ישלמו סכום של 15,000 אלף שקלים הוצאות משפט.

משמעות החלטת בית המשפט מהיום היא כי בימים הקרובים תחדש העירייה את העבודות במקום ובניית בית הספר תחל.

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

ראש העירייה, אבי גרובר, אמר ל"שרון און ליין": אני מברך את הורי יעל רום. נעשה הכל כדי שכמה שיותר מהר יהיה לילדים ולהם בית קבע לתפארת כפי שהם זכאים לו. בית המשפט קבע באופן ברור ומוחלט שכל טענות העותרים אינן רלוונטיות ואני מקווה שבזאת באה לסיומה הסאגה האין סופית הזו".

איתי קפלינסקי, יו"ר הנהגת ההורים היישובית: "אני מברך על החלטת בית משפט מחוזי שקבע כי לא נמצאה עילה להתערבות בהחלטות מקצועיות של מוסדות התכנון המוסמכים. אני מצפה מעיריית רמה"ש להתחיל בעבודות הבנייה, ביתר שאת, לאשר במידת הצורך עבודה בשעות חריגות ושתלמידי יעל רום ייכנסו למשכן הקבע כבר במהלך שנה"ל תשפ"ב. אני קורא לנציגי השכנים להכיר במציאות ולשבת עם נציגי ההורים של ביה"ס יעל רום ועם ההנהלה על מנת לפתח יחסי שכנות טובים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן