ועדת הערר המחוזית דחתה אתמול את הערר של התושבים המתנגדים להקמת בית הספר בחורשת העמל. הורי יעל רום: "כולנו תקווה שעיריית רמת השרון תחל את עבודות הבנייה כבר השבוע, כפי שהובטח לנו ההורים". התושבים המתנגדים: "אנחנו בטוחים שחברי המועצה לא יאפשרו לכרות אף עץ בחורשת העמל בשבוע של ט"ו בשבט"

שרון יונתן

ניצחון לעיריית רמת השרון ולהורי בית הספר יעל רום והפסד לתושבים המתנגדים: ועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב דחתה את הערר שהגישו התושבים המתנגדים לבניית בית הספר היסודי יעל רום בשטח חורשת העמל. משמעות הדבר, מבחינה חוקית יכולה העירייה להתחיל בבניית בית הספר.

מתאמנים בלי תוצאות? יעל רותם דיאטנית קלינית!

הערר הוגש נגד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, עיריית רמת השרון ורשות הרישוי על החלטת ועדת הרישוי רמת השרון מחודש מרץ 2020 בבקשה להיתר להקמת בית הספר חדש בן 18 כיתות בשני מבנים בני 3 קומות כל אחד הכוללים כיתות לימוד, חניון תת קרקעי, אולם ספורט, מעבדות וחדרי מחשבים, מגרשים פתוחים, תאים פוטוולטארים על הגג והריסת מבנה גן ילדים קיים.

בערר מציינת הוועדה כי העתירה המנהלית שהוגשה על החלטת מועצת העיר להקים את בית הספר בחורשה נדחתה בחודש מרץ שעבר על ידי בית המשפט המחוזי. התושבים הגישו ערעור לבית המשפט העליון. בערר טענו התושבים המתנגדים כי על פי התוכנית קיימת סטייה בגובה מבנה בית הספר, קומת המרתף היא קומה רגילה, בניית בית הספר על שצ"פ (שטח ציבורי פתוח) בסטייה מהתוכנית, בנייה מעבר לקו בניין, חוסר במקומות חנייה ועומס תחבורתי, אחוזי בנייה מוגדלים ופגיעה בשטחים ירוקים.

ועדת הערר, בראשותה של עו"ד תמר עיני ורדון, דחתה את הערר תוך שהיא קובעת: "השתכנענו כי אכן הוועדה המקומית הביעה דעתה באופן ברור בהחלטת אישור הפרוגרמה המפורטת לצרכי ציבור. גם וועדת הערר המקומית בחנה חלופות שונות למיקום בית הספר ולבסוף את חלופת חורשת העמל ברובע הדר לצורך הקמתו. החלטה זו אף אושרה".

ועדת הערר מתחה ביקורת על התושבים המתנגדים: "לא נוכל שלא לציין כי התרשמנו שהעוררים עושים כל מאמץ אפשרי למנוע את הפיכתה של החורשה הסמוכה לבתיהם לבית ספר שיוכל לשמש את כל התושבים בהתאם לייעוד הקרקע. איננו מקלים ראש בחשיבות קיומם של שטחים ירוקים מרובים בעצים במרחב הציבורי. יחד עם זאת, המדובר בשטח המיועד (כמעט כולו) למבני ציבור שגם להם חשיבות רבה וגם הם מהווים צורך חיוני עבור הציבור".

עוד קבעה הוועדה: "אנו דוחים את הערר מאחר שההיתר כבר יצא ולא מצאנו בו פגם למעט חריגות מינימאליות (הקמת סלים ושערי כדורגל מעבר לקו בניין – ש.י.) שאינן נוגעות למבנים המבוקשים אלא לרכיבים מסוימים בשטח מגרש הספורט בלבד. איננו רואים לנכון לעכב את ביצוע ההיתר או לבטל את כולו".

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע פרגיות לתנור (עם עצם) 2 ק"ג ב-70 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

החלטת ועדת הערר התקבלה בשמחה בקרב הורי בית הספר וזאת מספר שעות לאחר שפרסמנו ב" שרון און ליין" ראיון עם שש אימהות מבית הספר. ההורים מקווים כי בניית בית הספר תחל כבר בימים הקרובים: "שמחנו מאוד לקבל את תשובת הערר המחזקת את עיריית רמת השרון וקוראת להתחלת בניית מבנה הקבע בחורשת העמל. בקריאת הפרוטוקול של הערר אי אפשר שלא להבחין בנימת הביקורת של יו״ר ועדת הערר כלפי השכנים המנסים לסכל בכל דרך את הבניה של מבני ציבור בשטח המיועד לכך על פי התב״ע רק בגלל שזה ליד חצר הבית שלהם. כולנו תקווה שעיריית רמת השרון תחל את עבודות הבנייה כבר השבוע, כפי שהובטח לנו ההורים".

הועד לשמירה על חורשת העמל, המייצג את התושבים המתנגדים לבניית בית הספר על שטח חורשת העמל, מסר בתגובה: "קיבלנו באכזבה את תוצאות הערר. נכבד את כל החלטת בית המשפט. נמשיך לשמור יחד ככול הניתן על השטחים הירוקים המצטמצמים ברובע הדר. אנחנו בטוחים שחברי המועצה לא יאפשרו לכרות אף עץ בחורשת העמל בשבוע  שבו ילדי בית הספר והגן חוגגים את ט"ו בשבט".

תגובת העירייה לא התקבלה עד כה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן