מאות חניכי תנועת הצופים בהרצליה השתתפו אחר הצהריים בהפגנות כנגד כוונת המדינה לקצץ בתקציב התנועה, שעלול להביא לסגירתה. החניכים הניפו שלטים וקראו בין היתר: "תנו לגדול בשבט" ו- "בא לי, בא לי, בא לי – חינוך בלתי פורמלי"

שרון יונתן

מחאות רבות התקיימו אחר הצהריים ברחבי הארץ, אבל אין ספק שזו של חניכי תנועת הצופים היא הצבעונית והמרשימה ביותר. כחלק מהמחאה הארצית כנגד הקטנת התקציבים מהממשלה עד כדי סכנת סגירת התנועה, התקיימו הפגנות רבות, כמובן גם בהרצליה.

חזקים ביחד. לנדוור

אחד המוקדים הגדולים ביותר היה בשדרות ח"ן במרכז העיר, שם התקבצו עשרות חניכים (בתמונה) שנשאו שלטים שעליהם נכתב: "לא סוגרים את התנועה", אנחנו צופים אסון", בית לא סוגרים" ועוד. למקום הגיע גם ראש העירייה, משה פדלון, שתומך מאוד בפעילות הצופים ודיבר בפני החניכים. בסמוך לסניף רמי לוי ברחוב סוקולוב התקבצו עוברי אורח רבים סביב החניכים שזעקו: "תנו כגדול בשבט".

חניכי הצופים זועקים:"תנו לגדול בשבט" – צילום: הרצליה העיר שלי, אסף עמר

מוקד נוסף היה במחלף הסירה, שם התקבצו עשרות חניכי צופי ים שהחזיקו שלטים ועליהם נכתב: "מקום פתוח הוא הכי בטוח", "הקסם של הים מתפוגג כי סגרו את הים". החניכים שרו : בא לי, בא לי, בא לי – חינוך בלתי פורמלי", כאשר נהגים צופרים לעברם כאות הזדהות.

הפגנת צופי ים במחלף הסירה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן