שרון קניאל רובינשטיין, מורה בבית ספר יסודי, שמחה לחזור ללמד ביום ראשון – כלומר, אם יימצא פתרון לכל הבלבול הנוראי שתקף אותנו לאחרונה – כי עם מחיצות פרספקס היא חשה שקופה ובלי מחיצות תהיה מצלמה והיא תופיע כמו בתכנית בידור חדשה. המשך יבוא…

כולנו מקווים לסיים בקרוב את הסגר-פגר. כלומר, מנסים ללמד מרחוק בסגר, אבל התלמידים ואני קרובים למצב של פגר. חלילה וחס, כולם בריאים ושלמים, רק שיותר מדי פעמים אני מסתכלת להם בעיניים, עוצרת שיעור ומכריזה על הפסקה של כמה דקות. נדמה לי שהם היו רוצים לחזור למיטה לכמה שעות נוספות ומחזיקים את עצמם עבורי.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

איך אמרה קולגה? עזבי אותי, הרגו אותי עם כל הנהלים. אמרתי לה שאין מצב שאני עוזבת אותה, בטח חלפה לה בראש המילה "קרציה"…בעת הזאת, כל מה שאני רוצה זה שקט מהזום זום זום הזה, מהנורה הכחלחלה של המצלמה, מכוונת אל בין עיני במשך חמש שעות. חמש שעות אני מפעילה מפלצת בידור ומולטימדיה אינטראקטיבית, תחנת השידור "לומדים נכון עם שרון" נכנסת לפעולה בשמונה בבוקר, נכבית בשעה אחת. השדרנית כבויה סופית סביב השעה אחת ועשרה, שופכת לאגר בשעה שתיים. הילדים שלי התרגלו לראות אותי ישנונית במרבית שעות הערות שלהם. לפחות בשעות בית הספר יצא להם לראות את אמא עובדת וערנית, בזום.

מפה לשם, הסתגלתי כבר לשעות השינה והערות ההפוכות, התלמידים התרגלו לזמזם ואנחנו אפילו מפיקים להיטי רשת בנושאים כמו תכונות המתכות. פיתחנו סוג של שיגרה. בבוקר אנחנו בזום, בהפסקת עשר הבן שלי ואני מכינים ארוחת בוקר ואחר כך מתראים און אנד אוף. והנה, לפתע פתאום, פרצה לחיינו השגרה החדשה – חזרת כיתות א' ועד ד' ללימודים. עוד לא הספיק כבוד השר לסיים את הג' של המילה שגרה, עיריות השרון הכריזו על חזרה ללימודים של כל תלמידי היסודי. יופי, חשבתי לעצמי. לפחות אני אכיר קצת את התלמידים. יש שמועות פראיות שאומרות שיש להם רגליים, אבל אני לא נותנת לשמועות לבלבל אותי, לתלמידים שלי יש ראש, גוף ומותניים והם גרים בתוך הזום. מדהים לגמרי איך הזום בלע שכונה שלמה פנימה.

פעם פעם, לפני אי אלו שנים, משרד החינוך היה שולח הוראות דרך המנהלים. קצת כמו לשלוח משאית עם עולים לירוחם עם רשימת הוראות ולתת להם להתמודד. הרבה מחאות היו על העניין הזה – איך מנחיתים הוראות בלי להבין את הצרכים שלנו בשטח, האטימות של אנשי המטה. היום, ברוך השם, העסק עבר טרנספורמציה – ההוראות עוברות אלינו ישר דרך התקשורת. זה מהיר, חלק, כמעט בלי כאבים והשינויים כל כך רבים, שהספקנו לשכוח ממה נעלבנו בשבוע שעבר – יש חומר חדש השבוע לגלגל עליו את העיניים. טוב, לא באמת חשבתם שמורים מגלגלים חומר אחר?

אז עיריות השרון הצליחו לשנות את חוקי הפיזיקה ולעקוף בסיבוב את מהירות האור, אחרת אי אפשר להסביר את מהירות פרסום מתווים משלהם – קפסולות עם פרספקס שקוף באמצע (ומה יהיה בהפסקת האוכל? מי בדיוק חשב שהמורה תעמוד באמצע ותחסום מעבר תלמידים בגופה?), קפסולות מתחלפות עד-לא-ידע עם מצלמות (כי המורה בעצם בתכנית אירוח והחיים הם לייב-שואו) ושאר פתרונות שמביאים גם את תלמידי החטיבות, משאירות את התיכון בבית, רגע מחזירים את ה'-ו' הביתה, מביאים רק את כיתות ח', שניה משנים ומביאים אף אחד ואין לי מושג מה עוד ישתנה עד יום ראשון. רק מרוב מהירות הפרסום, שכחו שם בעיריות להתייעץ עם המורים והמנהלות.

בסדר, לא אומרת שמנהלי מחלקות החינוך ירימו אלי טלפון לשאול אותי איך מתאים לי המתווה הפעם, אבל בחייאת – ניסיתם אתם ללמד כיתה עם פרספקס באמצע? חשבתם על מה בדיוק מחוללת המצלמה למורה שמנסה ללמד, להשקיט בנימוס כמה תלמידים ישראלים ולענות להערות של ההורים שבאו לראות את הערוץ החדש בטלוויזיה? מילא אני – אני עולה לבמה בשיעור, אבל יש לא מעט מורות שלא ממש מתות על רעיון ההופעה בשעשועון. לא אשכח את השיעור שבו התברר לי ששכחתי את הריצ'רץ' במכנסיים ("החנות") פתוח, או את השיעור שבו נקרעו לי המכנסיים ורק הסוודר מהתיק כיסה על החור הענק ועל גודל הפדיחה. תוסיפו לזה מצלמה ואת העובדה שאפשר להקליט אותי וקיבלתם מורה שתיכנס לבידוד מרצונה עד סוף השנה, גם בלי קורונה.

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

אז מה היה לנו? סגר שהפך את כולנו לפגר, עיריות שפיצחו את מהירות האור, אבל מרוב רצון טוב, שכחו להכניס לחללית את המורים. והמורים? עזבו אותי באמאש'כם, אני הולכת לישון. מישהו הרי צריך להישאר כאן רגוע בתוך כל הבלאגן הזה.

למידה רגועה לכולנו! ומחר – עלילות שרון בבדיקת הקורונה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן