מדובר על שישה בתי ספר ושלושה אשכולות גני ילדים. בהנהגת ההורים היישובית מתנגדים ומכנים את ההחלטה להציב מורות בעת כניסת ויציאת תלמידים כ"החלטה מגוחכת, מבזה ולא ראויה". העירייה: מדובר בחיסכון של 1.8 מיליון שקלים בשנה

שרון יונתן

צילום: באדיבות העירייה

בעיריית רמת השרון החליטו אתמול על קיצוץ במאבטחים בתשעה מספר מוסדות חינוך, דבר שגרר ביקורת קשה בהנהגת ההורים היישובית. אתמול (שני) כינס ראש העירייה את מנהלת אגף החינוך ומנהל אגף הביטחון לדיון על הצבת מאבטחים מעבר לתקן המשטרה וזאת על מנת לחסוך בעלויות.

בסיכום פגישה שיצא למנהלות בתי הספר ומנהלות אשכולות הגנים נכתב: "לאחר דיון והצגת הנתונים הוחלט על ביטול הצבת מאבטח במוסדות חינוך שלא על פי תקן המשטרה. עוד צוין כי אגף הביטחון בשיחות במסגרת גיבוש התקציב יפעל להגדיל את סד"כ הפקחים באופן שיאפשר תגבור שערים אחוריים במקומות שסוכם עליהם, אבל עד אז ניתן למצוא פתרונות מתוך מוסדות החינוך".

משמעות הדברים, במוסדות החינוך הבאים לא יוצב מאבטח מעבר לתקן המשטרה והשער האחורי יהיה סגור במרבית שעות הלימודים: בתי הספר היסודיים אוסישקין, גולן, דורון (בתמונה), אורנים, הדר, חט"ב עלומים, ואשכולות הגנים: זרובבל, מורשה ועזרא.

בסיכום הפגישה הוחלט כי במקום מאבטח בשער האחורי של כל אחד ממוסדות חינוך אלו יתאפשר להציב איש סגל במהלך כניסה התלמידים וסיום הלימודים וזאת כדי למנוע התקהלות הורים ותלמידים והורים בכניסות לבית הספר.

בהנהגת ההורים היישובית התנגדו למתווה שהוצא וכתבו אתמול לראש העירייה, אבי גרובר: "אנו מוצאים את הדרישה שהובאה למנהלות בתי הספר כי יקצו פעמיים ביום למשך חצי שעה מורה שתאייש את השער, כדי לסנן ולהקפיד מי נכנס דרכו כמגוחכת, מבזה ולא ראויה. על אחת כמה וכמה כשמורות אלה נתבקשו לעבור תדרוך בטחוני לפני הגעתם לשער. מורות אלו אמורות להמתין בתוך הכיתה לתלמידים שאמורים להיכנס ישר לכיתות מהשער. פתיחת שער אחד בלבד כפי שמסתמן כרגע ייצר התקהלות לא הגיונית בשער בתי הספר של הילדים והוריהם".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

איתי קפלינסקי, יו"ר הנהגת ההורים היישובי, אמר היום: "כל שינוי בסטטוס קוו יש להיעשות בדיאלוג עם נציגי ההורים ולא באופן שבו התקבלה ההחלטה. במיוחד בתקופה זו יש לשמור על יציבות במוסדות החינוך לטובת החזרה לשגרה".

מהעירייה נמסר בתגובה:

"ראש העירייה מאמין שעלינו לעשות הכל כדי להשקיע כמה שיותר בליבת החינוך ובפדגוגיה. זו ההשקעה האמיתית בעתיד הילדים שלנו. משכך ואחרי בחינת החלופות הוחלט שזה לא סביר להקצות 1.8 מיליון שקלים בשנה על מנת לפתוח בכל שעות היום שני שערים ברוב בתי הספר במרחק של עשרות מטרים ספורים אחד מהשני לטובת הילדים הבודדים שמגיעים במהלך יום הלימודים. בכל בתי הספר ימשיך לעמוד לפחות מאבטח אחד במהלך כל שעות הלימודים, כאשר בפתיחת ובסיום הלימודים יהיו השערים הנוספים פתוחים לנוחות הילדים. את מיליוני השקלים שנחסוך נשקיע כולם בחינוך".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן