לאחר קיצוץ המאבטחים, שגרם לזעם רב בקרב ההורים, הושג היום מתווה שכולל מספר סעיפים להגברת הביטחון במוסדות החינוך. את המתווה יזמו דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך וחבר המועצה רמי בר לב, מחזיק תיק הביטחון

שרון יונתן

בשורה טובה להורי בתי הספר וגני הילדים שבתחומם צומצמה האבטחה לאחרונה, כאשר היום אושר מתווה להגברת בטחון ילדיהם. כזכור, בשבוע שעבר החליטה עיריית רמת השרון כי בשישה בתי ספר לא יוצב יותר מאבטח בשער האחורי ובשלושה אשכולות גני ילדים לא יוצב מאבטח בכניסה, צעד שגרם לתרעומת בקרב הורים באשכולות הגנים, כפי שדיווחנו גם הבוקר.

בישיבה שהתקיימה היום (בתמונה) בנוכחות דוברת וייזר – סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק חינוך, חבר המועצה רמי בר לב – מחזיק תיק בטחון, קובי אלפסי – מנהל מחלקת הבטחון בעירייה וערן ישראלי – קב"ט מוסדות חינוך, הוסכם על מתווה משלים לבעיית האבטחה בגנים ובשערים האחוריים בבתי הספר, אשר, כאמור, מסעירה לאחרונה את ההורים.

במתווה נקבעו מספר צעדים לצורך הגברת הבטחון על הילדים: גיוס 4 פקחים חדשים ורכישת 4 אופנועים אשר יסיירו בבתי הספר ובגני הילדים מידי יום ביומו. עוד נקבע כי בתי ספר, אשר שני השערים שלהם, הקדמי והאחורי, רחוקים אחד מהשני, ייפתחו לחצי שעה בבוקר על ידי פקחי הסיור של אגף הבטחון, יסגרו ויפתחו שוב בשעת הצהריים ליציאת תלמידים.

לגבי 3 אשכולות הגנים נקבע כי במקום מאבטח שהוצב עד לאחרונה שתפקידו התמקד בעיקר בפתיחה וסגירה של השער, יגוייסו 3 סייעות או סייעים חדשים (אחד לכל גן) אשר תפקידם יהיה "רכזי בטחון באשכולות הגנים". הסייע/ת אומנם לא יישא נשק אבל יעבור קורס אבטחה במחלקת הבטחון של העיריה, והיא או הוא יהיו אחראיים על פתיחת השער בבוקר עד לכניסת אחרון הילדים וכך גם בשעות הצהריים עם צאת הילדים מהגן. במהלך שעות היום יהיה כוח עזר למנהלת האשכול גם בנושא בטחון הילדים, בדגש על התקופה הקרובה כרכזת קורונה ובכלל כוח עזר נוסף.

בישיבה דווח כי מערכת האינטרקום של 3 האשכולות של גני הילדים חודשו והותקנה בהם מצלמה דיגיטלית אשר מאפשרת למנהלת האשכול לצפות ישירות בכל מי שנכנס ויוצא מהגן. כמו כן, נשקלת האפשרות להציב גלאי בשערים בגני הילדים על מנת שכל כניסה ויציאה של ילד מהגן יגרום לצפצוף במערכת בה צופה מנהלת האשכול כדי למנוע מיציאה בלתי מבוקרת של ילדים מחוץ לגן. עוד צוין כי כל לחצני המצוקה של כלל גני הילדים שודרגו בתקופה החולפת וכיום הם מחוברים למוקד חדש אשר מתריע על כל תקלה במערכת ועל כל לחיצה על לחצן המצוקה אצל קב"ט מוס"ח, סיירי הגנים, המוקד העירוני וגננת הגן.

רמי בר לב, מחזיק תיק הבטחון, מסר: "בטחון ילדינו ותחושת הבטחון של ההורים מעל הכל". דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה, אמרה: "הביטחון האישי של הילדים שלנו בתוך כתלי בית הספר וגני הילדים ומחוצה לו – זה הדבר הכי חשוב להורים באשר הם. שמעתי את זעם ההורים שרק לפני שבועיים חשבו שחזרו לשגרה, אך לדאבונם גילו כי צימצמו את כוח האדם במערך האבטחה והבנתי את התחושה שלהם. לכן, איחדתי כוחות עם כל הנוגעים לדבר וקראתי לפגישת חרום היום במשרדי על מנת למצוא פתרון שייתן מענה מיידי לנושא זה. סברתי שניתן למצוא פשרה ולבנות מתווה כדי שכל הורה ברמת השרון ירגיש בטוח כאשר הוא מפקיד את ילדיו בידי מערכת החינוך". 

ראש העירייה, אבי גרובר, אמר: "אני שמח שהגענו למתווה שמוסיף עוד דמות חינוכית לכל גן ומאידך מגביר את תחושת הביטחון בגנים. תודה לרמי בר לב ולדוברת וייזר על העבודה המאומצת".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן