הורים מכל הארץ דורשים לפתוח את מערכת החינוך עם דגש על תלמידי כיתות ה' עד י'. המחאה מתרחבת ומגיעה להרצליה בהפגנה שתתקיים מחר (רביעי) בשעה 17:00 ברחבת בניין עיריית הרצליה

שרון יונתן

כמו בכל יציאה מסגר (למה זה צריך להיות ככה?), גם בימים אלו קיים חוסר וודאות לגבי מתווה החזרה ללימודים. הבעיה היא שמתווה זה לא כולל את ילדי כיתות ה' עד י', שהוריהם זועקים כעת את זעקתם.

המחאה החלה על ידי הורים מכל רחבי הארץ, מכל מוסדות החינוך ומכל גווני הקשת הישראלית אשר התאחדו יחד עם הילדות והילדים ועם הצוותים החינוכיים בכל הארץ בקריאה משותפת: להחזיר את הילדים למרכז תשומת הלב הציבורי. כחלק מהמחאה נפתחה לפני כחודש קבוצת פייסבוק בשם "תראו אותי! שמים את הילדים במרכז" ויש בה כבר כ- 2,000 חברים.

הפגנות התקיימו בשבוע שעבר בתל אביב ובפרדס חנה-כרכור ומחר (רביעי) המחאה מתרחבת והפגנות ייערכו בו זמנית בהרצליה (רביעי, 17:00 מול בניין עירית הרצליה) ובמספר מקומות נוספים: תל אביב, חולון, מודיעין מכבים-רעות, פרדס חנה-כרכור, רמת גן, לוד, יבנה, ראשון לציון. קבוצת ההורים "שכחו אותי בבית – בלי ספורט אין בריאות" תצטרף גם היא להפגנות.

הפגנת תלמידים והורים - חזרה ללימודים. נערכה בפרדס חנה ועוברת להרצליה
הילדים וההורים בהפגנה בפרדס חנה- כרכור. לשים את הילדים במרכז. צילומים: תמי אלמוג

במחאה דורשים ההורים להפסיק להחריג ולהתעלם באופן שיטתי מתלמידי כיתות ה' עד י' בכל מתווה שיוחלט עליו, להעניק להם מתן מענה כולל ומקצועי במקרה של סגירת בתי ספר, מתן שיקול דעת נרחב לצוותים החינוכיים תוך שמירה על הנחיות הקורונה וללא כל תנאי.

ההורים אומרים: "הממשלה הזניחה את ילדי המדינה. הקורנה לא חיסנה את הילדים מבדידות ובכל יום שעובר יותר ויותר ילדות וילדים נדחקים למצבי סיכון קשים הכוללים שימוש בסמים ואלכוהול, אלימות בתוך המשפחה, אובדנות וניתוק חברתי. מדינה שלא דואגת לדור העתיד שלה, סופה שתישאר ללא עתיד".

שירי קידר, ממובילות המאבק ומארגנת ההפגנה מחר בהרצליה, אמרה הבוקר ל"שרון און ליין": "מספיק זה מספיק. נראה שגם במתווה הקרוב ילדי ה'-י' יישארו בבית. כבויים, משועממים, זומבים. אסור לאפשר לזה להמשיך. ולא, זום זה לא פתרון. הרצליה מצטרפת למחאה הארצית ומפגינה ואנחנו רוצים נוכחות שיא. אי אפשר להישאר בבית ולקטר וזאת גם הזדמנות להוציא את הילדים. הרצליינים מכל רחבי העיר, הכינו את  השלטים ובואו לרחבת העירייה ביום רביעי בשעה 17:00".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן