לאחר שפתיחתו נדחתה בשנה בשל משבר הקורונה, ייפתח בית הספר בשנת הלימודים הבאה במבנה מועדון הנוער "הכוכב שמיני" עד אשר יעבור למבנה הקבע במרכז העיר. מדובר בבית ספר צומח שבשנתו הראשונה יכיל שתי כיתות בכל אחת משכבות א'-ב'

שרון יונתן

בית ספר דמוקרטי על אזורי יסודי בהרצליה ייפתח בשנת הלימודים הבאה. כך הודיעה אמש עיריית הרצליה.

בית הספר הדמוקרטי בהרצליה היה אמור להיפתח בשנת הלימודים הנוכחית בחטיבת הביניים "סמדר" במערב העיר, אך בשל משבר הקורונה הודיעה עיריית הרצליה כבר ב- 26 במרץ כי פתיחתו תידחה בשנה אחת.

בשנת הלימודים הבאה יוקם בית הספר כבית ספר ממלכתי צומח במתכונת של 2 כיתות א' ו- 2 כיתות ב'. בשנה זו ועד למעבר למבנה הקבע של בית הספר במרכז העיר, יפעל בית הספר במועדון "הכוכב השמיני", מועדון הנוער הסמוך לספורטק.

בעירייה גורסים כי בית הספר הדמוקרטי יהיה פתוח בצורה שווה בפני כל תלמיד ותלמידה בעיר המעוניינים בדרך חינוך זו, ללא אפליה על רקע הישגיים לימודיים, מוצא או לאום. בית הספר הינו מכלול חיים המתקיים בתוך קהילה חינוכית דמוקרטית, אשר שמה בראש מעייניה, את כיבוד זכויותיהם של חברי הקהילות השונות ואת חירותם.

מדובר בבית ספר יסודי צומח ראשון, כחלק ממהלך אידאולוגי לשוויון הזדמנויות בחינוך ומענה לצרכים ולתפיסות עולם של אוכלוסיות מגוונות בעיר הרצליה. בית הספר שיוקם ברוח בתי הספר הדמוקרטיים המבוסס על ערכי כבוד האדם וחירותו, שוויון וקהילה.

בעירייה הוסיפו כי בית הספר שיוקם יהיה ברוח בתי הספר הדמוקרטיים המבוסס על ערכי כבוד האדם וחירותו, שוויון וקהילה. תפקידו המרכזי של בית הספר הוא לתמוך במימוש הפוטנציאל ההתפתחותי של התלמיד, בדרך שמתווה התלמיד עצמו, תוך שמירה על זכויות האדם ובעיקר על מרחב החירות ותחושת האוטונומיה של התלמיד.

שיבוץ התלמידים לבית הספר יעשה כמתחייב באמצעות הגרלה, שתיערך בראשית חודש אפריל. כל הורה לתלמיד/ה העולה לכתות א' או ב' בשנה הלימודים הבאה, המעוניין כי בתו או בנו ייכנסו להגרלה, מוזמן להיכנס לפורטל החינוך הרצליה. בעירייה ציינו כי פתיחת בית הספר מותנית במינימום תלמידים וכי ההגעה לבית הספר תהיה באופן עצמאי.

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן