ההורים והתלמידים מוחים על הפגיעה בלימודי האמנויות שנובעת מכך שהורים רבים עדיין לא שילמו את תשלומי התל"ן. ראש העירייה, משה פדלון, הגיע לדבר עם ההורים ולאחר מכן התכנסה ישיבה עם נציגי הנהגת ההורים. צפו בסרטון בסיום הכתבה

שרון יונתן

עשרות הורים ותלמידים מבית הספר היסודי "גורדון" בנווה עמל הפגינו לפני זמן קצר מול בניין עיריית הרצליה במחאה על פגיעה בלימודי האמנויות בבית הספר בשל גבייה חסרה מכספי הורים כפי שפרסמנו ב"שרון און ליין" ביום רביעי האחרון.

לטענת ההורים, יש 130 משפחות בבית הספר שעדיין לא שילמו עבור לימודי האמנויות, דבר שגרם להוצאת מורים לחל"ת, כלי נגינה וחומרים שלא סופקו, שעות לימודי אמנות שקוצצו ולא יושלמו. ההורים גורסים כי אם הורים אחרים ימשיכו להתחמק מתשלומי תל"ן לימודי האומנויות יבוטלו, ובית הספר גורדון יאבד את מעמדו כבית ספר ייחודי. ההורים דורשים מעיריית הרצליה להכיר בייחודיותו של בית הספר ולקחת אחריות על גביית תשלומי ההורים מאותם הורים שמסרבים ומתחמקים מתשלום

לחזית בניין העירייה הגיעו בשעה 16:00 עשרות הורים וילדים שנשאו שלטים, עליהם נכתב בין השאר "אמנויות או לא להיות", "קחו אחריות ותדאגו לאמנויות" ועוד.

ראש העירייה מדבר מול ההורים

ראש העירייה, משה פדלון, הגיע לדבר עם ההורים, אבל את הדברים שאמר להם הם לא אהבו לשמוע כפי שסיפרה אחת האימהות  ל"שרון און ליין" : "פדלון אמר שעיריית הרצליה לא תיקח אחריות על הגבייה אז מבחינתנו זה לא דבר חדש. זאת פעם ראשונה שהוא למעשה מדבר איתנו כי כל הזמן הוא התחמק ושלח אותנו לדבר עם מחלקת החינוך". לאחר מכן התכנסה ישיבה בין ראש העירייה לנציגות הנהגת ההורים.

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "בית הספר לא ישנה את אופיו וטבעו ויישאר בית ספר על איזורי. מנהלת בית הספר וצוות ההנהלה רשאים לבצע רה-ארגון, מתוך תפיסה פדגוגית ושיקולים מערכתיים. תפיסה והליך זה נעשו בשיתוף הנהגת ההורים ובתאום עם הפיקוח והרשות".

חבר המועצה רונן וסרמן (יש עתיד), שנכח בהפגנה, אמר לאחריה: "בהפגנה השתתפו מאות תלמידי גורדון והוריהם ודרשו את הדבר הבסיסי ביותר – שאנחנו נעמוד בהבטחות שלנו. כרגע במצב הנוכחי, ישנה מציאות שבה מקצצים שעות לימוד לתלמידים, והמצב אינו מקובל. זו הסיבה שסיעות האופוזיציה דרשו וקיבלו ישיבת מועצה מיוחדת שתתקיים בעוד 9 ימים ובה נעלה בין היתר את נושא התשלומים של גורדון. אנחנו טוענים שהעירייה צריכה להתערב אקטיבית במציאת פתרון כספי לבית הספר באופן מיידי".

הפגנת הורי ותלמידי גורדון מול בניין העירייה

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן