המאבק על הקמת בית הספר היסודי בשטח חורשת העמל (בתמונה) עולה מדרגה. הערב יידון הנושא בישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובניה במהלכו יוצג היתר הבניה בפני חברי הוועדה וזאת לאחר ששבעה חברי מועצה דרשו מראש העירייה, אבי גרובר, להציג את התוכנית בפני הוועדה המקומית.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

השבעה שחתמו על המכתב הם: עידן למדן, גיא קלנר, נטע זיו, באצ'י אלקובי, רוני בלקין, רמי ברלב ושמואל גריידי. השבעה ציינו במכתבם: "לאחרונה התברר כי השטח גודר ויש כוונה להתחיל בעבודות על בסיס אותו היתר שהוצא ברשות רישוי, היתר שלא התקיים אודותיו כל דיון או אישור בוועדה המקומית שהיא הפורום הנאו לכך". השבעה דרשו כי עד שלא יתקיים דיון בועדה המקומית לא יתקיימו או ייעצרו כל העבודות שהחלו בהתאם להיתר שנחתם בידי רשות הרישוי ויימנו מקביעת עובדות בשטח. השבעה דרשו: "הוועדה המקומית תבחן את התוכנית בהתאם לחומר שהוצג בפני מועצת העיר ולאור החלטתה העקרונית שניתנה לפיו". כאמור, בעקבות פניית חברי המועצה הנושא יידון היום (שלישי) בישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שתתקיים בזום בגלל מגבלות הסגר.

בתוך כך, מאחורי הקלעים פועלות שתי קבוצות שמושכות לשני כיוונים שונים. האחת, הורים בבית הספר יעל רום שתומכים כמובן בבניית בית הספר על שטח חורשת העמל והשניה היא קבוצת המתנגדים המורכבת בעיקר מתושבים המתגוררים בסמיכות.

ההורים המודאגים יפגינו היום בכיכר

קבוצת הורים מבית הספר יעל רום מתכננת לקיים היום (שלישי) הפגנה בכיכר העירייה בשעה 16:30 וזאת על מנת להפעיל לחץ על חברי המועצה כדי להוציא את תוכנית בניית בית הספר לפועל. אחת האימהות המובילות את מאבק ההורים אמרה היום: "עברו ארבע שנים מאז שהוכרז על הקמת בית הספר ושום דבר לא זז. פשוט נמאס לנו כבר. אנו קוראים לכל ההורים בעיר להבין שאם יסגרו את יעל רום או ישאירו אותו בתוך מתחם קלמן זה יפגע בחינוך ילדיהם. אם נישאר בתוך קלמן, בשנה הבאה בקלמן ויעל רום ביחד יהיו 1,200 תלמידים תקועים בקמפוס שבקושי יכול להכיל 700. אם יבטלו את יעל רום, בתי הספר אוסישקין והדר יחטפו בחזרה 150 ילד ויחזרו להיות כמו שהיו לפני חמש שנים. אנו קוראים לחברי המועצה להפסיק עם הפוליטיקה כי הילדים צריכים פתרון. רובע הדר מלא במנופים והם מתפלספים אם צריך בית ספר. הכל מוכן והתוכניות מאושרות. יש אמנם התנגדויות אבל הן ייפתרו. די לברבורים האלו כבר. כמה כספי ציבור אפשר להוציא? עוד דיונים ועוד דיונים. די, נמאס. גרובר יושב עם ההורים עוד פעם ועוד פעם. באוגוסט 2019 התקיימה הצבעה כחוק על חורשת העמל. עברה כבר שנה וחצי ונראה שהכל תקוע מההתחלה".

אמא נוספת ציינה: "ההפגנה המתוכננת היום היא נגד חברי המועצה. אנו קוראים להם להפסיק עם הישיבות, הדיונים והברברת. הם קיבלו החלטה והצביעו ולא יכולים לצאת נגד ההחלטה של עצמם. המסר שלנו לחברי המועצה הוא ברור: הצבעתם, אמרתם, תעמדו במילה שלכם ותנו לילדים לחיות. כל החלטה אחרת, מלבד בניית בית ספר בחורשת העמל, תיקח שנים עד ביצוע. חשוב לנו לציין שההפגנה שלנו הערב היא לא יוזמה של גרובר ולא של הנהגת ההורים היישובית אלא יוזמה נטו של קבוצת הורים עצמאיים מודאגים".

המתנגדים: זאת תהיה בכיה לדורות

מנגד, כאמור, עומדים המתנגדים המיוצגים על ידי "ועד משמר החורשה" שהציג השבוע את טענותיהם במסמך ארוך שבו נכתב בין השאר: "לחברי המועצה הוצגו נתונים לא נכונים, מוטים ומסולפים שהביאו אותם להחליט באוגוסט 2019 החלטה שגויה שמהווה פגיעה עצומה ובלתי הפיכה בערכי טבע ובתושבי הרובע הדר. החלטה זו תהיה בכייה לדורות". עוד הם טוענים כי " ברובע הדר מחסור קיצוני בשטחים ירוקים פתוחים. הרבה מתחת לתקן של משרד הפנים והמשרד להגנת הסביבה, ומשמעותית מתחת לממוצע בשכונות אחרות מהן מגיעים ילדים ללמוד ברובע הדר. הנתונים שהוצגו לחברי המועצה בעניין זה מסולפים".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

המתנגדים ממשיכים וטוענים: "כמות הילדים בעיר בכלל וברובעים הדר ואלון הולכת וקטנה למרות בנייה ואכלוס של מאות יחידות דיור בעיר כולל ברובעים הדר ואלון בשנים האחרונות. בנייה עתידית של 2,600 יחידיות דיור לא תשנה את התמונה. הטענה של עזיבה צפויה של אוכלוסייה מבוגרת והחלפתה בזוגות צעירים אין לה אחיזה במציאות, במספרים ובמגמות הכלל ארציות. ההפך הוא הנכון, עלייה בתוחלת החיים דווקא מקטינה את הצורך בבתי ספר יסודיים ומגבירה את הדרישה והצורך בשטחים פתוחים. בית הספר הצומח יעל רום שנבנה בעלות של כ-20 מיליון שקלים במיקומו הנוכחי במתחם קלמן נותן מענה לכל צרכי ילדי היסודי במרכז העיר ויחד עם בתי הספר אמירים (המתרוקן לגמרי), הדר, אוסישקין ובמידת הצורך גולן (הריק) – פותרים לשנים רבות את הצורך בבתי ספר יסודיים במרכז העיר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן