תלמידי ארבעת בתי הספר העל יסודיים ברמת השרון (התיכונים רוטברג ואלון וחטיבות הביניים קלמן ועלומים) החלו היום לעבור בדיקות קורונה. בעירייה מקווים שתלמידי כיתות ה-ו יצטרפו בקרוב לפרויקט המבורך

 

שרון יונתן

נאבקים בתחלואת הקורונה: הבוקר החלו לעבור תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים ברמת השרון (רוטברג, אלון, קלמן ועלומים) בדיקות קורונה במסגרת פרויקט "מגן חינוך – נבדקים ירוקים", לאיתור נגיף הקורונה בקרב תלמידי בתי הספר העל יסודיים.

רמת השרון היא בין הערים הראשונות שהצטרפו לפרויקט, כאשר כל בתי הספר העל יסודיים בעיר לוקחים בו חלק. הפרויקט הוא יוזמה של הנהגת הורים יישובית בשיתוף עיריית רמת השרון, אגף החינוך מנהלות בתי הספר ו-"מגן חינוך" של משרד הביטחון.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

שכבות ה-ו בבתי הספר היסודיים צפויים גם הם להיכנס למבצע. כרגע מחכה העירייה לחתימות של מחצית מהורי בתי הספר היסודיים, על מנת שיוכלו להתחיל בבדיקות. ביצוע הבדיקה נעשה בשיטה חדשה המותאמת לילדים, עם דיגום עדין וידידותי לנבדק אשר אושר על ידי משרד הבריאות.

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך: "רמת השרון רואה עצמה כחלוצה בראש המחנה ככל שזה קשור בחינוך. לכן כמו שאנחנו משתמשים בכלים הפדגוגיים המתקדמים ביותר, כך אנחנו גם משתמשים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בישראל במאבק נגד התפרצות הקורונה. אני מקווה שעד שהחיסון יחל לתת אותותיו, אנחנו נדע לשמור על רמת תחלואה נמוכה".

איתי קפלינסקי, יו"ר הנהגת ההורים היישובית: "אני שמח על כך שאגף החינוך הצליח לרתום במהירות שיא את כל הגורמים הרלוונטיים, במשרדי הביטחון והחינוך ובעירייה ועוד יותר על כך שההיענות בקרב ההורים מצוינת. אתמול קראנו גם להורי התלמידים בכיתות ה'-ו' להסכים לבדיקות ואני משוכנע שגם הם מעוניינים בשמירה על עיר ירוקה ובתי ספר פתוחים".

שלומית שפיגלבלט, מנהלת אגף החינוך: "אני מברכת על הצטרפות מערכת החינוך שלנו לתוכנית "מגן חינוך", כחלק מפעילות פרואקטיבית בהתמודדות עם נגיף הקורונה, תוך צמצום ההדבקות התוך בית ספריות והשארת בתי ספר פתוחים ו"ירוקים" לאורך זמן. אני מודה למנהלות בתי הספר ולהנהגת ההורים היישובית על ההתגייסות הרבה בקידום התוכנית והצלחתה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן