הישג זמני לתושבים המתנגדים לבניית בית הספר על שטח החורשה: ועדת הערר מנעה את כריתת העצים עד יום שני הבא, אז יתקיים הדיון בערר התושבים. העירייה: "אנו מקווים שהעיכובים יסתיימו ונוכל להתחיל בבניית בית הספר"

שרון יונתן

אחד המאבקים הציבוריים המסקרנים ביותר בשנים האחרונות ברמת השרון מגיע לשלבי ההכרעה: בניית בית הספר היסודי על שטח חורשת העמל ברובע הדר.

מדובר ביוזמה שאותה מוביל ראש העירייה, אבי גרובר, מיום כניסתו לתפקיד וזאת על מנת לווסת את העומס והצפיפות בבתי הספר היסודיים אחרים במרכז העיר. במהלך זה תמכו הורים רבים ולעומתם תושבים המתגוררים בסמוך לחורשת העמל התנגדו למהלך, שאושר סופית בישיבת מועצת העיר בחודש אוגוסט 2019.

מאז מנסים המתנגדים למנוע בכל דרך חוקית את כריתת העצים בחורשה ובניית בית הספר בטענה כי כריתת החורשה תהיה בכייה לדורות ולכן יש לשמור על הריאה הירוקה שמשרתת תושבים רבים. עוד טוענים התושבים כי האפשרויות לא נבחנו לעומק בצורה המיטבית וכי ניתן להקים את בית הספר במקום אחר. מנגד, טענה העירייה לאורך כל הדרך כי חלופת העמל היא הטובה והמתאימה ביותר. כוונת העירייה הייתה כי בית הספר החדש יפתח בספטמבר 2021.

את חורשת עמל רמת השרון אסור לכרות
מאבק התושבים נגד כריתת חורשת העמל

בשבוע שעבר הוצבה גדר המסמנת את שטח הבנייה הצפוי (בתמונה למעלה), כאשר בתוך כך זכו המתנגדים לקצת אוויר לנשימה כאשר ועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה קיבלה את בקשתם והורתה על עיכוב בכריתת העצים עד יום שני הבא, ה-28 לחודש, שבו יערך הדיון המרכזי בערר שהגישו התושבים על כריתת העצים.

אילן שוורץ, ממובילי המאבק, אמר ל"שרון און ליין": "המאבק המשפטי בעיצומו ואנו אופטימיים לגבי הצלחתו. יש פתרונות הולמים לשיפור איכות בתי הספר בעיר במקביל לשמירה על קיימות וריאות ירוקות. בתקופת הקורונה הודגשה חשיבות השטחים הפתוחים לתושבים. לצערנו, ראש העירייה מתעקש על פתרון שמזיק גם לטבע וגם לא נותן פתרון טוב לתלמידים, ומתנהל בחוסר שקיפות".

מהעירייה נמסר בתגובה: אנחנו מחכים לדיון שיתקיים ביום שני הבא ומקווים שבעקבותיו יסתיימו העיכובים ונוכל להתחיל בבניית בית הספר ברובע הדר לוב ילדי רמת השרון".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן