הפגנה מיוחדת תתקיים היום (רביעי) בשעה 16:30 בכיכר העירייה ובה יקראו בני הנוער והוריהם מרמת השרון לצאת לפעילויות חינוכיות באוויר הפתוח. "אנחנו חרדים מהנזקים הנפשיים והחברתיים של הילדים אשר במשך חודשים קורסים מאחורי הזום" אומרות מארגנות ההפגנה וקוראות להוציא את החינוך למרחבים הפתוחים

שרון יונתן

צילום אילוסטרציה: באדיבות עיריית הרצליה

הלמידה בזום, לכיתות ה' ומעלה, נמשכת ועימה גם המחנק שחשים תלמידים רבים. בדיוק מסיבה זו תתקיים אחה"צ הפגנה בכיכר העירייה בהשתתפות בני נוער (תלמידי חטיבות ותיכונים) שזועקים "אנחנו נחנקים – תנו לנו אוויר". את ההפגנה יזמו והוציאו לפועל שתי אימהות, ליטל פלד ועדי בקל, תושבות העיר הפעילות בהנהגות ההורים שיש להם ילדים במערכת החינוך בעיר. אליהן חבר אביב אורי גל ממועצת הנוער היישובית שעזר בגיוס הילדים והפקת ההפגנה.

האימהות אמרו ל"שרון און ליין": "אנחנו חרדים מהנזקים הנפשיים והחברתיים של הילדים אשר במשך חודשים קורסים מאחורי הזום. ילדינו נמצאים שעות ארוכות מול מסך המחשב המרצד, זאת כאשר ניתן לנצל את המרחבים הפתוחים על מנת לקיים שיעורים בביטחה ובאופן שאינו מסכן איש. המחאה היא גם על רקע העובדה שעדיין אין מתווה לכיתות ז' עד י'. המחאה היא של בני הנוער והם גם אלו שידברו בהפגנה".

האימהות מציינות מה לדעתן צריך להתבצע באופן מיידי: "רמת השרון משופעת במרחבים פתוחים כמו פארק הנצח, שביל השדות, גינות ציבוריות רבות ואין כל סיבה ששיעורי התעמלות, לדוגמא, יתקיימו בבתים מול מסך מחשב. נפש בריאה בגוף בריא אלה אינן מילים ריקות. בתקופה כזו הן מקבלות משנה תוקף כאשר ניתן להשיג את שתי המטרות יחד ביציאתם של הילדים למרחבים פתוחים. אנחנו קוראים למקבלי ההחלטות לאפשר למידה במרחבים פתוחים לכלל התלמידים, למען בריאותם הנפשית".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן