הריסתו אושרה אמנם על ידי ועדת המשנה לתכנון ובנייה, אבל היזם טוען כי הוועדה אישרה רק חלק מבקשתו והוא לא יוכל לעמוד בהריסת המבנה בלבד. תושבי פרויקט גליל ים, שילדיהם ישארו במתחם הגנים הסמוך לאנטנות הסלולאריות, כבר מיואשים: "שום דבר לא מתקדם ואנחנו פוחדים על הילדים שלנו"

שרון יונתן

שנת הלימודים הבאה בפתח והורים לילדי הגנים בפרויקט גליל ים זועמים על כך שהאנטנות הסלולאריות הנמצאות על גג בנין בזק לשעבר (בתמונה) ברחוב הרב קוק 101 ובמרחק של עשרות מטרים ממתחם הגנים ברחוב נתן אלבז, עדיין לא יוסרו. כזכור, מדובר בסאגה הנמשכת כבר למעלה משנה, במהלכה דרשו התושבים את הסרת האנטנות, חבר המועצה רונן וסרמן העלה את הנושא במועצת העיר מספר פעמים, העירייה מצידה הבטיחה שתעשה את המקסימום אבל בפועל, כלום ושום דבר. בניין בזק עדיין עומד במקומו וכמו שזה נראה, ימשיך לעמוד עוד תקופה ארוכה.

בכתבה האחרונה שפרסמנו ב-17 ליוני הצהיר מאיר פנדגיר, בעל חברת "ארביב פנדגיר" בע"מ, היזמים של תכנית הבניה במקום בניין בזק לשעבר, כי הם  העבירו בקשה לעירייה להיתר הריסה, חפירה ודיפון ובניית שלוש קומות מרתף וקומת קרקע למגורים ומסחר לחזית רחוב הרב קוק.

 דיון בנושא נערך בדיוק לפני כחודש בועדת המשנה לתכנון ובניה של הרצליה והשבוע הגיע לידינו פרוטוקול בועדה, ממנה עולה כי העירייה אישרה אמנם את היתר הריסת הבניין אבל כפי שתבינו מיד, זה עדיין לא מקדם את הריסתו. ישי ולנסי, מנהל אגף רישוי ומ"מ מנהל אגף פיקוח בעירייה, אמר בדיון: "נעשה תהליך עם היזם של הפרויקט לגבי העקרונות התכנוניים. הוא בחר להגיש לנו בקשה להיתר חלקי מאוד. מה שהוא הגיש לא כל כך תואם לעקרונות שסיכמנו איתו ולכן ההמלצה שלנו לאשר אך ורק את הריסת מבנה בזק. הוא יכול להתקדם".

חבר המועצה יהונתן יסעור שאל: "הבקשה היא ליותר מאשר להריסה. השאלה אם אנחנו מאשרים רק את ההריסה והוא לא מבצע, מה קורה?" ולנסי השיב: "אם הוא בוחר לא להתקדם הוא בוחר לא להתקדם לצערנו הרב". חנה חרמש, מהנדסת העירייה, אמרה: "אנחנו דוחים את עבודות החפירה. אנחנו אומרים לו רק את ההריסה. אנחנו רוצים את ההריסה הזאת".

אנטנה סלולרית ליד גן ילדים בגליל ים
מתחם גני הילדים שברקע האנטנות הסלולאריות

חבר המעצה צבי וייס ציין: "לנו יש שם עניין אחר, האנטנות. אנחנו צריכים לראות שהוא יבצע את זה. נעמוד איתו במשא ומתן. נגיד לו תזדרז להרוס, אנחנו בינתיים נתקדם עם המבנה". חרמש השיבה: "זה מה שעושים בהחלט". ראש העירייה, משה פדלון, סיכם: "הצעת ההחלטה היא להרוס את המבנה. אנחנו בעד להרוס את המבנה ולראייה אישרנו את ההריסה". ההצעה לאשר את הריסת המבנה עברה פה אחד.

אז אישור להריסת המבנה יש, אבל מתברר שהיזם לא ממש מתכוון לממש אותה. מאיר פנדגיר אמר השבוע בעקבות החלטת הוועדה: "כפי שניתן לראות בפרוטוקול הוועדה לא הייתה כלל התייחסות לכל הבקשה, אלא רק לעניין חלקי של הריסה. חשוב להבין שהריסה של בניין כזה מורכבת מאוד כי הוא כולו מבטון ויש בו מרתף מורכב. אני מעריך זאת בכמיליון שקלים. אין בנק מלווה שיכול לתת ליווי רק להריסה בלי בניה. בימים אלו אנו מנסים להגיש שוב את הבקשה בתקווה שהפעם נצליח לקבל מענה למלוא הבקשה".

ההורים עצמם כבר מיואשים מהסחבת הארוכה: "בדיוק היום התקבלו השיבוצים לשנת הלימודים הבאה. הורים חדשים קיבלו שיבוץ לאשכול הגנים וגם הם מודאגים שילדיהם ישהו בצמוד לאנטנות. שנה שלמה עברה והאנטנות עדיין במקומן למרות בקשות חוזרות ונישנות מצד הורים בשכונה. כרגיל, שום דבר לא מתקדם ואנחנו פשוט פוחדים על הילדים שלנו. הגיע הזמן שהעירייה תדאג אחת ולתמיד להסרת האנטנות משם. שבענו מהבטחות, רוצים תוצאות".

מעיריית הרצליה לא התקבלה תגובה לפנייתנו


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן