לסיים לימודים עם ערך מוסף גם בקורונה: אתמול בערב התקיימה מסיבת הסיום לתלמידי שכבת י"ב  של תיכון רוטברג מרמת השרון בדרייב אין בתל אביב. משפחות התלמידים ישבו במכוניותיהם ונהנו ממסיבת סיום אחרת, אבל עדיין מושקעת ושמחה. התלמידים החליטו להשאיר מורשת הלאה: הקמת גינה טיפולית שיקומית. למעוניינים לתרום – קישור בסיום הכתבה

שרון יונתן

אף אחד מתלמידי י"ב בתיכון רוטברג מרמת השרון לא תיאר לעצמו בתחילת השנה כי מסיבת הסיום תתקיים כאשר ההורים והאחים יושבים במכוניות, אבל נגיף הקורונה, ששינה את המציאות, הוביל גם למסיבת סיום מיוחדת במינה.

אתמול בערב הגיעו כ- 200 כלי רכב של משפחות התלמידים לדרייב אין בתל אביב כדי לחגוג עם יקיריהם את סיום הלימודים. את כסאות הפלסטיק תפסו, כאמור, מושבי המכוניות, את ההופעות החיות והמושקעות החליפו קליפים מצולמים, ומושקעים לא פחות, של מורים ותלמידי השכבה, ואת המסך מאחורי הבמה החליף קיר אולם הספורט "היכל שלמה". את הטקס הנחתה ליאה חזז לוין, תלמידת השכבה.

הילה סלהוב, רכזת שכבת י"ב, מספרת כיצד נולד האירוע המקורי: "לא יכולנו לשאת את המחשבה שניפרד מהתלמידים בלי אירוע סיום. חשבנו על דרך יצירתית במסגרת ההנחיות. יש לנו אמא בשכבה שהיא מפיקת אירועים, גלית מאינטלקט הפקות, והיא עזרה להוציא את האירוע לפועל. היה אירוע מיוחד מאוד, מרגש ומגבש. קיבלתי מאות הודעות תודה וזה ממש מחמם את הלב. בתקופה הזאת עשינו את הכי טוב שאפשר".

נאום התלמידה בטקס סיום תיכון רוטברג רמת השרון בדרייב אין 2020
ליאה חזז לוין, תלמידת השכבה, שהנחתה את האירוע

התלמידים החליטו: תרומה לקהילה

כרוח התקופה בחרו תלמידי השכבה לסיים את לימודיהם עם צעד של תרומה לקהילה לשנים הבאות כפי שהסבירה זוהר עסיס, נציגת מועצת תלמידי השכבה: "לא יכולנו שלא להתייחס לתקופה בה אנו נמצאים. צו השעה מחייב אותנו התלמידים לעשות מעשה ולכן החלטנו שלמסיבת הסיום שלנו יהיה גם חלק של נתינה ותרומה לקהילה כי זו הדרך שלנו להביע סולידריות, לקחת אחריות במעשה ולא רק בדיבורים. בחרנו לפתוח בגיוס תרומות לטובת הקמת גינה טיפולית שיקומית קהילתית כאן ברמת השרון, לאנשים עם צרכים מיוחדים, אוטיזם ונכויות פיזיות ותחושתיות. בגינה הזו ישולבו בני נוער מתוכנית מעורבות חברתית אשר יחנכו ו"יאמצו" את החברים בקבוצה. ביחד ישתלו את השתילים, ישקו אותם וידאגו לכל מרחב הגינה. אנו מאמינים בשבירת מחסומים וסטריאוטיפים דרך עשייה משותפת. כך עשינו בשכבה במשך שנתיים בפרויקט תיקון עולם, אשר במסגרתו הצטרפו אלינו לטיולים ולמסעות שלנו בארץ, אנשים מקסימים עם מגבלה פיזית ודרך העשייה המשותפת, נפתחו הלבבות ונוצרו קשרים מיוחדים ומרגשים ובעיקר למדנו שיעורים חשובים על קבלה, חברות, הכוח שטמון בקושי ואהבת חינם ועם זה אנו יוצאים אל המחר. אז אנא פתחו את הלב ותרמו".

בפחות מיממה נאספו כבר למעלה מעשרת אלפים שקלים. מעוניינים לתרום? לחצו כאן

שיר מחנכי השכבה במסיבת הסיום

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן