העירייה מתכננת כי בית הספר יחל לפעול בספטמבר 2021

שרון יונתן

מכה לתושבים המתגוררים בסמיכות לחורשת העמל ברובה הדר ברמת השרון. בית המשפט המחוזי בת"א דחה היום (שני) את העתירה שהגישו חמישה תושבים נגד החלטת העירייה להקים מבנה קבע לבית הספר היסודי "יעל רום" על חלק משטחה של חורשת העמל הסמוך לרחוב העבודה.

מדובר בסאגה שנמשכת כבר ארבע שנים, מאז החלה יוזמתו של ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, לקידום הקמת מבנה קבע לבית ספר יסודי בחורשת העמל. החלטה זו נתקלה בהתנגדות תושבים ובעבר גם חברי מועצה ולכן העסק נתקע.

בחודש אוגוסט האחרון קיבלה מועצת העיר החלטה על הקמת מבנה הקבע לבית הספר הצומח שפועל, זו השנה השלישית, בסמוך לחטיבת קלמן. הצעה זו גברה על החלופה השניה (העברת קלמן למתחם נווה מגן והכשרת מתחם קלמן לבית ספר יסודי).

התושבים העותרים, המייצגים ועד פעולה ברובע הדר ושאינם רוצים שבית הספר יוקם ליד ביתם, טענו בעתירתם כי החלטת המועצה היא בלתי סבירה, בלתי מידתית, התקבלה על סמך תשתית עובדתית חסרה ומוטעית ויש לבטלה.

באמצעות עו"ד טום סטרוגו, העותרים טענו עוד כי החלטת מועצת העיר פגומה ויש לבטלה וכי ההחלטה התקבלה על בסיס דו"ח פז כלכלה שהוא דו"ח מוטעה ומטעה.

העירייה, שיוצגה על ידי עו"ד אלי אליאס ונועה בן אריה, טענה כי יש לדחות את העתירה על הסף בשל חסר תום לב, אי הצגת תמונה מלאה בפני בית המשפט והסתרת עובדות שיש בהן לקעקע את עמדת העותרים. עוד טענה העירייה כי אין הצדקה להתערבות בית המשפט בשיקול דעתה של הרשות המנהלית וכי הקמת בית הספר בחלופת חורשת העמל תואמת את ייעודם התכנוני של המקרקעין עליהם עתידה הבניה התבצע.

לאחר ששמעה בשבוע שעבר את נציגי הצדדים בדיון שהתקיים בפניה החליטה השופטת אביגיל כהן לדחות את העתירה.

בפסק דינה כתבה השופטת כהן: "אני סבורה כי לאור המנגנון שקדם לקבלת החלטת מועצת העירייה שכלל דיונים מקדימים בהשתתפות גורמי מקצוע, קבלת דו"ח פז כלכלה, אי החלת משמעת קואליציוני בישיבה בה התקבלה ההחלטה באופן שבו כל חבר מועצת העיר הצביע לפי הבנתו ומצפונו ולאור החזון החינוכי שהוצג, אין מקום לקבוע כי החלטת מועצת העיר אינה סבירה באופן המצדיק החלפת שיקול דעת מועצת העיר בשיקול דעת בית המשפט. יש לכבד את ההכרעה שהושגה כדין ואין מקום להחליף את שיקול דעת חברי מועצת העיר בשיקול דעתו של בית המשפט".

יחד עם זאת, השופטת קבעה כי על העותרים לא יושתו הוצאות משפט בנימוק הבא: "הרבה לפנים משורת הדין ועל מנת לא ללבות יתר על המידה את מערכת היחסים בין "תומכי" חלופת חורשת העמל ובין "מתנגדיה" לא אחייב בהוצאות.

בעירייה קיבלו את פסק הדין בסיפוק רב וציינו כי בכוונת העירייה כי בית הספר החדש יחל לפעול בספטמבר 2021.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן