בעיריית רמת השרון הוחלט להצטרף להחלטת פורום ה- 15 ולפתוח את הלימודים לשכבות ז' עד י' כבר מחרתיים. איך זה יתבצע? הכל בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

בתמונה: חט"ב עלומים. חוזרים ללמוד ביום רביעי

בשורה טובה לתלמידי שכבות ז' עד י' ברמת השרון שיחזרו ללימודים כבר ביום רביעי הקרוב. עיריית רמת השרון החליטה אמש להצטרף להחלטת פורום ה- 15 ולפתוח את הלימודים בעוד יומיים במקום במועד המתוכנן, ה- 9 במרץ, במה שכבר כונה "מרד הרשויות".

יש לציין כי רמת השרון אינה נמנית על פורום ה- 15 אלא מתפקדת כמשקיפה בלבד. בהודעה שהוציא פורום ה- 15 הוסבר על המתווה החדש: החל מיום רביעי הקרב יאפשרו עיריות הפורום למנהלי בתי הספר להחזיר את תלמידי כיתות ז' עד י' לפעילות בית ספרית לכל הפחות פעמיים בשבוע (4 שעות בכל אחד הימים) או 3 פעמים בשבוע ל- 3 שעות בכל פעם. צוין כי חלק מהמקצועות ימשיכו להילמד מרחוק וכי ניתן ללמוד במשמרות. כמו כן, ניתן יהיה לשלב בין למידה בכיתה לבין למידה במרחבים חוץ כיתתיים.

בהודעה הפורום צוין עוד כי אופן חידוש הלימודים בבית הספר ייעשה לפי שיקול דעת המנהל/ת ובהתייעצות עם העירייה ותוך התייחסות להיקף המתחסנים בקרב צוותי ההוראה, היקף ההתחסנות הכללי בשכונות מהן מגיעים התלמידים, גודל בין הספר ומספר התלמידים. עוד נכתב: "ראשי הערים והעיריות פורום ה- 15 מתחייבים להעניק למנהלים ולצוות ההוראה את מלוא הגיבוי הנדרש לצורך הפעלת מתווה זה. אנו תקווה שרשויות מקומיות נוספות שבהן מתקיימים לימודים לתלמידי כיתות א' עד ו' וי"א – י"ב תצטרפנה למתווה זה וסבורים כי מן הראוי שגם הממשלה וקבינט הקורונה יצטרפו אליו"

בפוסט שהעלה אמש ראש העירייה, אבי גרובר, עם שלומית שפיגלבלט, מנהלת אגף החינוך, ודוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, נכתב: "אמנם אנו רק משקיפים בפורום ה- 15, אך לעניין חזרת ילדי החטיבות וכיתות י' אנו חלק בלתי נפרד ומלא מהפורום ותומכים באופן מוחלט בצורך להחזיר את הילדים לבית הספר בהקדם האפשרי".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן