בשורה טובה לילדי החינוך המיוחד ברמת השרון והוריהם: עירית רמת השרון החליטה כי כיתות החינוך המיוחד בחינוך הרגיל וגני חינוך מיוחד יפעלו 6 ימים החל מיום שישי ה- 5 במרץ (יום שישי שלאחר החזרה לגנים מחופשת פורים).

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

על פי מתווה משרד החינוך, שעות פעילות המסגרת החינוכית תהיה לא יאוחר מהשעה 14:00, אבל בעיריית רמת השרון הלכו לקראת ההורים והרחיבו את יום הלימודים בגני וכיתות התקשורת, כך שגני התקשורת יפעלו עד השעה 16:45 וכיתות התקשורת יפעלו עד השעה 16:00.

יש לציין כי בתקופת הקורונה, בשל אילוצים, בידודים ולחצים, אחרי החזרה מהסגר הראשון הורו על פתיחת מסגרות חינוך מיוחד בלי ימי שישי ועד השעה 14:00 – 14:30. הנהגת ההורים הארצית פעלה ופועלת מול משרד החינוך להחזיר את התלמידים למתכונת מלאה, עד כה ללא הצלחה ובימים אלו שוקדים על עתירה לבג"צ. כאמור, אגף החינוך בעיריית רמת השרון לא חיכה למשרד החינוך והאריך את הפעילות לילדים שכה זקוקים למסגרת מלאה.

איתי קפלינסקי, יו"ר הנהגת ההורים היישובית וסגן ומ"מ יו"ר הנהגת ההורים הארצית, שיבח את אגף החינוך בעירייה: "אני מברך את צוות אגף החינוך בעיריית רמת השרון ששינס  מותניים והחזיר את תלמידי גני התקשורת והכיתות למתכונת יום לימודים ארוך. זאת הקלה משמעותית לתלמידים שזקוקים לשגרה ולהורים העובדים. מקווה ומצפה שרשויות מקומיות נוספות ייווכחו שהדבר אפשרי וינהגו כמונו גם ללא הנחיית משרד החינוך בנושא".

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, הסבירה: "בחודשים האחרונים דיברתי עם עשרות משפחות שיש להם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. הם שיתפו אותי בקשיים היומיומיים שהם מתמודדים איתם התוקפת הקורונה. אם אנחנו כהורים לילדים "רגילים" חווינו קשיים אז המצב אצל ילדי החינוך המיוחד והוריהם הוא קשה שבעתיים. ולכן, נוכח המורכבות הרבה בה אותן משפחות נמצאות ותוך הבנה לצרכים הנדרשים לילדי החינוך המיוחד, החלטנו קודם כל לתת מענה רחב יותר לילדי החינוך המיוחד ולהרחיב את מתווה משרד החינוך. באופן זה הילדים יוכלו להמשיך ולקבל את המעטפת הפדגוגית והרגשית הנחוצה להם, כאן ועכשיו. כולי תקווה שהתלמידים והילדים בגנים יחזרו לשגרה מלאה ואין לי ספק שהצוותים ימשיכו לתת להם את המענה הייחודים שהם זקוקים לו כל כך".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן