התלמידים הצעירים שככל הנראה לא יזכו לבית ספר חדש בתחילת שנת הלימודים הבאה, השיח הקשה ברשתות החברתיות, בכירי העירייה וחברי המועצה שתדמיתם נפגעה, התושבים המתנגדים שמתמודדים עם הוצאות משפטיות. מתברר שבמאבק על הקמת בית הספר בחורשת העמל, נכון לעתה אין מנצחים

שרון יונתן

לפני כמעט שנה וחצי, ב- 4 באוגוסט 2019, התמלא לחלוטין אולם הישיבות בקומה השלישית בבניין עיריית רמת השרון. אז, כשהקורונה עדיין לא נולדה, הגיעו עשרות הורים לתלמידים בבית הספר היסודי "יעל רום" כדי לוודא מקרוב שיוזמת ראש העירייה לבנות מבנה קבע לבית הספר של ילדיהם על שטח חורשת העמל קורמת עור וגידים. וזה אכן מה שקרה, המועצה אישרה.

אלא שמאז ועד היום בנייתו לא החלה. ערכאות משפטיות, ועדות ערר והבום האחרון, סיבוב הפרסה שעשתה דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, כאשר הודיעה בישיבת הוועדה המקומית ולמחרת בפוסט בפייסבוק כי היא מתנגדת לבניית בית הספר בחורשת העמל.

הפוסט שכתבה הצית מחדש את הנושא והרשתות החברתיות גועשות ורועשות, כמו שהרבה זמן לא היו. נתונים על מספרי תלמידים נזרקים לאוויר (לכו תדעו מי צודק ומי לא…) והורי התלמידים, שבעי הבטחות כבר ארבע שנים, יצאו נגד וייזר ותקפו אותה על שינוי עמדתה.

ומה הלאה? לאף אחד אין מושג כיצד תסתיים הסאגה הזאת, אבל שני דברים ברורים: במידה ואכן ייבנה, בית הספר בחורשת העמל לא ייפתח בספטמבר 2021 כפי ששאף אבי גרובר. הדבר השני, שהוא עצוב לא פחות – במאבק הזה אין מנצחים, רק מפסידים.

המפסידים הגדולים הם כמובן הילדים. לאף אחד אין ספק שצריך להיבנות בית ספר יסודי נוסף במרכז רמת השרון, אבל כמו שזה נראה כעת, בעוד שבעה וחצי חודשים, כאשר תיפתח שנת הלימודים הבאה, לא ייפתח עבורם בית ספר חדש.

המפסידה השנייה היא רמת השרון. חשוב לציין כי לאורך כל הדרך ברור לכולם (עירייה, הורים, חברי מועצה ועוד) שיש צורך בבית ספר חדש והמחלוקת היא רק על שאלת מיקומו. והמחלוקת הזאת הציתה מחדש את השיח הקשה ברשתות החברתיות, שיח שמוכר לנו משנים קודמות, שלא תורם ולא מכבד אף אחד. שיח שגורם לפילוג ויש שיגידו גם לשנאה. שיח שלוקח את רמת השרון למקומות שעדיף שלא הייתה מגיעה אליהם.

המפסידים הנוספים הם ראש העירייה, סגניתו וחברי המועצה. מבלי לתפוס צד (כי באמת שאין לי דעה מוצקה מה נכון ומה לא…), אין ספק שראש העירייה נפגע תדמיתית מכך שלאחר ארבע שנים של הבטחות הוא לא מצליח להוציא את תכניתו לפועל. סגניתו גם נפגעה תדמיתית על ששינתה את עמדתה והחלטתה מלפני שנה וחצי וחברי המועצה הנוספים המתנגדים גם לא יוצאים "נקיים" בקרב ההורים. גם התושבים המתנגדים, ששמחו על שינוי גישתה של וייזר, לא מנצחים לעת עתה. הם חווים מאבקים משפטיים יקרים שספק אם יעזרו להם בתוצאה הסופית.

כמו שזה נראה כעת, הפרשה עדיין רחוקה מסיומה. פרשה שבה יש, נכון לעת עתה, רק מפסידים. האם בסופה יהיו מנצחים? ימים יגידו.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן