המסורת נמשכת ולאחר שנת הפסקה בשל הקורונה, יקיימו תלמידי שכבת י"ב בתיכון חדש בהרצליה את המירוץ לזכרם של כרמי אילן ואיתן ברק ז"ל, בוגרי התיכון, שנפלו במהלך שירותם הצבאי

שרון יונתן

בתמונה: איתן ברק (משמאל) וכרמי אילן ז"ל

תלמידי שכבה י"ב בתיכון חדש הרצליה ימשיכו השנה את המסורת שהחלה לפני שנתיים ויקיימו ביום שישי הקרוב (9 בחודש) מירוץ עממי בפארק הרצליה לזכרם של בוגרי בית הספר, כרמי אילן ואיתן ברק ז"ל, שנפלו במהלך שירותם הצבאי.

כרמי אילן ז"ל נפל בעת מילוי תפקידו, בהיותו בן 19, בתאונת אוויר בטיסה באזור צאלים ב- 22 באוקטובר 2008. איתן ברק ז"ל נפל בקרב ביום הראשון של מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה ב- 18 ביולי 2014 , כאשר היה בן 20.

את היוזמה למרוץ הגתה רונית אבן חן, מי שהייתה רכזת שכבה י"ב לפני שנתיים, והוחלט להפוך אותו למסורת בבית הספר. בשנה שעברה בוטל המרוץ בשל מגפת הקורונה, והשנה הוחלט לא לוותר ולהמשיך את המסורת, כאשר הפעם יתקיים בפארק הרצליה ולא בחוף הים כמו לפני שנתיים.

מרוץ של תיכון חדש לזכר איתן ברק אילן כרמי
המירוץ בחוף הים לפני שנתיים. צילום: באדיבות בית הספר

את המירוץ מארגנת כיתת המצוינות בשכבה י"ב והיא זו שמובילה את האירוע. במירוץ ישתתפו המשפחות השכולות, חברי הנופלים, תלמידי שכבת י"ב מתיכון חדש וכן חיילים מיחידת חיל האוויר ומחטיבת הנח"ל, היחידות בהן שירתו כרמי ואיתן.

מנהל התיכון, יהונתן אורון, יוביל את המירוץ שיכלול השנה גם מקצה תחרותי של 3 ק"מ ולאחריו מקצה עממי של 2 ק"מ. לאחר מכן יתקיים גם מירוץ אלונקות תחרותי קצר של 200 מטר. האירוע המרגש יסתיים בטקס זיכרון לנופלים בהשתתפות ראש העירייה, משה פדלון.

בתיכון ציינו: "תיכון חדש רואה ערך עליון בחינוך לשרות משמעותי ובהנצחת זיכרון בוגריו ושמח להמשיך במסורת. בתקווה שבשנה הבאה נוכל אף להגדיל את כמות המשתתפים במירוץ".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן