במלאות 25 שנים לרצח יצחק רבין ז"ל, ראש הממשלה לשעבר, התקיימו היום לזכרו פעילויות באמצעות הזום לתלמידי בתי הספר היסודיים בהרצליה

שרון יונתן

במערכת החינוך בהרצליה ציינו היום (חמישי) את יום הזיכרון לרצח יצחק רבין ז"ל, ראש הממשלה לשעבר, בדרכים שונות תוך התגברות על מגבלות הקורונה והלמידה מרחוק.

בבית הספר הנדיב בנו מוזיאון וירטואלי שבו הוצגה התערוכה "משבר כהזדמנות?" כאשר באמצעות תוכנה יכלו תלמידי כיתות ג' עד ו' לסייר בין החדרים השונים, לראות את אבני הדרך בחייו של יצחק רבין, לשמוע אמירות וציטוטים של יצחק רבין אשר קוריינו על ידי הילדים עצמם, לראות קטעי וידיאו עם הנאומים וצילומים מעצרת השלום. הסיור במוזיאון הסתיים במסר של תקווה עם השיר "אני ואתה נשנה את העולם" שגם תורגם לשפת הסימנים.

 התלמידים קיבלו משימות שונות לפני, בזמן ואחרי התערוכה שדרכם יכלו ללמוד על יצחק רבין עצמו, על פועלו והערכים שביקש להנחיל. לאחר התערוכה התקיים דיון שבו גם עלה נושא הקורונה – התלמידים דנו בשאלה איך לוקחים משברים והופכים אותם להזדמנויות.

בבית הספר שז"ר למדו אתמול על הערכים המלווים יום זה והמצויים בחזון בית הספר. התלמידים למדו על דמותו ומורשתו של יצחק רבין ובהתאם לערך האחדות ניסחו מסרים שנתלו ברחבי העיר, מסרים שמתאימים גם לימים אלו.

כשאנחנו ביחד שותפים אנחנו חזקים - שלט בית ספר שז"ר ליום הזיכרון לרצח רבין
שלט שהכינו תלמידי בית הספר שז"ר

 בבית הספר לב טוב הוקרן הבוקר טקס לזכרו של יצחק רבין. התלמידים למדו במשך שבועיים את כל הנושאים הקשורים ליום הזיכרון וסביב הערכים של שונות, סובלנות, חיבור עם אנשים בעלי דעות שונות, ערכי הדמוקרטיה, ויצרו עם המחנכות טקס קטן ובו התלמידים הקליטו את עצמם מקריאים קטעים. הטקס כלל עדויות של שלושה הורים על הזיכרון שלהם מיום הרצח ומה למדו ממנו. בנוסף, הילדים של ארבע כיתות ו' חקרו ועשו עבודה על פי החזון החינוכי של עיריית הרצליה בו חקרו את הנושא, התחלקו לקבוצות והעבירו לכיתות ב' יחד עם המחנכות מערכי שיעור בנושא.

 בבית הספר נוף ים עשו שימוש בשיר הילדים "בואו נעשה שלום קטן" כבסיס לכל הפעילויות. כל ילד יצר לעצמו מן יצירת אמנות עם המילה שלום והביאו לתיבה שנמצאת בבית הספר. המורות הרכיבו מיצג בית ספרי, מהשלום האישי הקטן הציגו מיצג שלום גדול (בתמונה הראשית).

בנוסף, התלמידים למדו על רבין והעלו שאלות שהיו רוצים לשאול את נועה בן ארצי, נכדתו של יצחק רבין ז"ל כמו: איזה סבא היה רבין? מה את זוכרת מאותה תקופה? והיום שמעו את תשובותיה. בנוסף, יצרו קיר שיתופי שבה פנו לכל ההורים בקהילה, שיספרו על איפה הם היו ביום הרצח.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן