אלפי שמיניסטים מכל רחבי הארץ זועמים ומאוכזבים מביטול נשפי הסיום המסורתיים. לין אלפי (מימין), תלמידת כיתה י"ב בתיכון היובל וזהר לוי, תלמיד כיתה י"ב בתיכון הראשונים, בטורים אישיים שיגעו בלב של כולכם

 

כמה סמלי שביום שבו הותר לקיים אירועים עד 250 אנשים כמו חתונה, בר מצווה וברית, אנו מביאים בטורים אישיים את כעסם ואכזבתם של שני בוגרי כיתה י"ב מהרצליה על כך שהם לא יזכו לחגוג את הנשף המסורתי ("פרום") של סיום התיכון:

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

לין אלפי: רוצה לסיים תיכון כמו כולם

ממש בעוד כשבוע אני מסיימת 12 שנות לימוד שהגיעו לסופן וגם לא יחזרו יותר. חיכיתי לסוף שנה כי ידעתי שיגיע הנשף, מסיבת סיום, עוד מסיבות ומה לא. אנחנו נמצאים כרגע בתקופה לא קלה. נכנס לחיינו נגיף לא מוכר שאנחנו לא ממש יודעים עליו הרבה והוא הגיע דווקא עכשיו, דווקא מתי שאני צריכה לסיים תיכון ולעבור תקופה משמעותית. מילדה שקמה כל בוקר לבית ספר, עושה מבחנים שיעורים בגרויות, לילדה שתכף מתגייסת לצה"ל ומגנה על המדינה.

התבשרנו מראש הממשלה וממשרד הבריאות שחל איסור על קיום נשפים, מסיבות סיום ופשוט התבאסתי. לא הגיוני שחיכיתי כל כך הרבה זמן לרגע הזה של הסוף ובסוף הוא לא מגיע. גם אני רוצה לסיים תיכון כמו כולם, כמו כל שנה עם נשף, מסיבה והכי חשוב – עם החברים הטובים שלי.

הרצון שלנו לדבר הזה הוא עצום. לסיים תיכון עם נשף זאת הרגשה הכי טובה שיכולה להיות. לא אמרנו שלא נשמור ולא נישמע להוראות. בסך הכל ביקשנו לסיים בתחושה הטובה כמו כולם. אף אחד לא מדבר איתנו, לא מודיע לנו ולא מסביר לנו. עוד שניה אנחנו חיילים ומגנים על המדינה הזאת ואפילו לא מדברים איתנו.

יש כעס מאוד גדול בקרב בנות ששילמו כבר על השמלות, בנים על חליפות. מי יחזיר לנו את הכסף הזה עכשיו כאשר חלקנו גם בלי עבודה? וזה לא שלא הצענו פתרונות. אמרנו שנשמור על מרחק, נשמור על כללים, נשים מסיכות. כל מה שיגידו באמת נעשה בלי ויכוח.

מה ביקשנו בסך הכל? לסיים עם ההרגשה הטובה הזאת בבטן שגם אנחנו נהיה חלק מהדבר הזה. כנראה שלא מבינים אותנו וחושבים שזה סתם לסיים 12 שנות לימוד. לא מספיק שעברה עלינו תקופה לא קלה בה למדנו למבחנים דרך שיחת זום שזה בכלל לא קל. עשינו את כל המאמצים כדי להצליח, עברנו את זה והגענו לסוף. אבל שכבר הגענו לדברים היותר מרגשים, שנזכור אותם לכל החיים, אז הם מבוטלים.

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

אנחנו לא נוותר לרגע. יצאנו להפגנה בכיכר רבין, אנחנו נצעק עד שישמעו אותנו ויבינו שאנחנו הדור הבא כאן ומגיע לנו, אחרי כל הדרך שעברנו. אני מקווה שישמעו אותנו ויבינו את גודל הדבר והכעס שלנו התלמידים ובכל זאת יחליטו לעזור לנו לקיים את הנשפים ומסיבות הסיום כמו שצריך.

זהר לוי : החלטה צבועה ומצערת

חגיגות הסיום שהופכים לדיכאון לאחר 12 שנה במערכת החינוך. קשיים, עליות, מורדות, לחצים והנאות. הגיע הזמן לסיים ופתאום ב- 6 ליוני כל השמיניסטים בארץ רואים את ההחלטה הצבועה של משרד החינוך, לבטל את נשפי הסיום ומסיבות הסיום השכבתיות.

מאז ומתמיד הנשף היה נחשב אירוע פרטי ועד היום לא ברור איך משרד החינוך מקבל החלטה על הנשפים שלנו מכיוון שאחרי ה-20 לחודש אנחנו בכלל לא חלק ממערכת החינוך. החלטה מצערת שהובילה המון בני נוער משכבות י"ב לעלות פוסטים לאינסטגרם. כאשר אני רואה את ההחלטה אני אומר לעצמי דבר אחד – אין סיכוי לשתוק על דבר כזה. אירוע הסיום החגיגי שאליו אנחנו מחכים כבר המון שנים.

לאחר פרסום הפוסט שלי והעלאת המודעות, הרבה החליטו שלא שותקים אבל לאט לאט כבר כולם מתייאשים, כבר לא יודעים מה לעשות, למה כל הבלאגן בשביל דבר שעד לפני חצי שנה היה נראה לי נורא מובן מאליו? נשף מהמם, הבנות בשמלות הבנים עם החליפות, לימוזינות לאולם האירועים. אבל כנראה שהפעם זה אחרת – מגפה מאיימת להשמיד את אירועי הסיום של שנתון 2002.

אתמול יצאנו למחות, מספר מצומצם ואפילו מאכזב של ילדים אבל אנחנו מבינים שאין מה להפסיד  – כדי שישמעו אותנו חייבם לצעוק. מדוע המורים וצוות הנהלה נכנע כל כך מהר להחלטה שלא יהיה מסיבות סיום שכבתיות במקום לנסות להציע מתווה מסוים שאפשר לקיים את החגיגות בהתאם להנחיות? למה הם לא נלחמים עבור הנשפים שלנו למרות שהם לא קשורים לכך? כנראה היינו בשבילם רק ציונים כי ברגע האמת לאף אחד לא אכפת מהנערים שמסיימים עם ראש מושפל את מערכת החינוך, פרק ארוך של 12 שנה.

לסיום, אלו המתווים שאני מציע למשרד החינוך: לגבי מסיבות סיום, כל עיר תגבש החלטה אם לקיים על פי המסורת אבל עם ההנחיות של שמירת מרחק ולקיים את המסיבה באזור פתוח. מסיבת הסיום בפארק הרצליה של אנשי צוות בית הספר ותלמידים בלבד עם מסיכות ופיקוח של המשטר. לגבי הנשפים, כמו שאירועים פרטיים וחתונות מתקיימים עם המגבלות החדשות של עד 250 אין סיבה שלא יהיה נשף.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן