ביום שישי נחנך "מכון פאפוס לחדשנות" כחלק משיתוף פעולה בין המרכז הבינתחומי לעיר התאומה של הרצליה באי השכן. במרכז החדש ילמדו בוגרי אוניברסיטאות מכל מדינות האזור לתארים מתקדמים. פרופ' אוריאל רייכמן: "אנו מקווים שהסטודנטים יצרו ביניהם קשרי חברות שיהפכו אותם לכוח המקדם קידמה אזורית ויוצר תרבות של שלום"

 

שרון יונתן

לאחר ארבע שנים של הכנות ועבודה מאומצת, נחנך ביום שישי בעיר פאפוס בקפריסין (עיר תאומה של הרצליה) "מכון פאפוס לחדשנות". המכון יפגיש תחת קורת גג אחת בוגרי אוניברסיטאות מכל מדינות האזור, מכל הדתות והלאומים, אשר ילמדו לתארים מתקדמים ויפתחו מחקר ושיתופי פעולה יזמיים סביב אתגרים מהותיים לחייהם ולעתידם של כל תושבי מזרח הים התיכון – המים, בטחון תזונתי, אנרגיה, ייצור דיגיטלי, ניהול חדשני ועוד. 

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

המיזם החדש הוא פרי חזונו של פרופ' אוריאל רייכמן (שלישי משמאל בתמונה למעלה בעת הסרת הלוט), נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, ליצירת שיתוף פעולה אזורי, ומתבסס על יצירת קשרים ויחסים בין אנשים בני אזרחויות ולאומים שונים באמצעות השכלה ומחקר.

המכון נחנך בטקס חגיגי שבו נשאו דברים נשיא קפריסין, הנשיא ריבלין והשר אלקין ששלחו ברכות מצולמות, ובנוכחות נציגים בכירים של הממשלה, האקדמיה והסגל הדיפלומטי בקפריסין ובהם שר החינוך, שר הפנים, והשר למחקר ולחדשנות הקפריסאים; שגרירי ישראל וארה"ב לקפריסין, חברי פרלמנט, ראשי ערים, ראשי האוניברסיטאות ואנשי עסקים מובילים.  המכון שוכן בקמפוס חדשני, אשר נבנה במיוחד על ידי עיריית פאפוס, באווירה שקטה ונייטרלית, אשר תאפשר למי ששואפים לקדמה וחדשנות להיפגש ולקיים דיאלוגים מקצועיים ואישיים.

מכון פאפוס לחדשנות בקפריסין

 נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי, פרופ' אוריאל רייכמן אמר בטקס החנוכה: "אנו מקווים שהסטודנטים יצרו ביניהם קשרי חברות, שבסופו של דבר יובילו אותם לא רק לשתף פעולה בתפקידיהם המקצועיים, אלא יהפכו אותם לכוח המקדם קידמה אזורית ויוצר תרבות של שלום. אני מאמין שבמזרח התיכון מנשבת רוח חדשה של שלום, אבל שלום הוא דבר שברירי, כשהוא נסמך על הצהרות של מדינות והסכמים רשמיים בלבד. שלום אמיתי, שמוביל לשגשוג ופיתוח, הוא שלום שמבוסס על יחסים בין אנשים, על שיתוף פעולה ואינטראקציה אמיתיים. לכן, מוטל עלינו, אזרחי המדינות באזור, ליזום ולקדם אינטרסים משותפים. אני אישית מאמין ביצירת מערכות יחסים וחברויות באמצעות השכלה ומחקר. למטרה זו בדיוק הוקם מכון פאפוס לחדשנות, ואין מקום מתאים לקידומה יותר מקפריסין, אי נייטרלי ומסביר פנים, השוכן בלב האזור שהוא ערש התרבות האנושית". 

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, בירך אף הוא על הקמת המכון ואמר: "אמנת הערים התאומות שעליה חתמנו, הרצליה ופאפוס, ממשיכה להעשיר אותנו עם יוזמות מסקרנות שיועילו לאזור כולו. היום אנו חוגגים פרויקט מדהים שהוביל המרכז הבינתחומי הרצליה, פרי חזונו של פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד הבינתחומי – מכון פאפוס לחדשנות, קמפוס המאגד תחתיו את המחקרים והפרופסורים הבולטים ביותר, במטרה לעודד ולקדם חדשנות, יצירתיות ומחקר שיועילו לאזור הים התיכון כולו".

עפרה בל, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק קשרי חוץ אמרה : "עיריית הרצליה והעומד בראשה משה פדלון גאים ששותפות שכזו נרקמה בין פאפוס לבינתחומי, כבוד לעיר ומצדיקה את ההשקעה בקשרים בינלאומיים עם ערים בעולם".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

.

 

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן