במועצת התלמידים הארצית טוענים כי עבור תלמידי כיתות י"א ו-י"ב, הנמצאים בבידוד, אין הנחיות ברורות על אופן קיום הלימודים ובחינות המתכונת והבגרויות

שרון יונתן

צילום אילוסטרציה: CDC on nsplash

"מקבלי ההחלטות במשרד החינוך, הפסיקו לבלבל את התלמידים. הוציאו הנחיות מסודרות עוד היום וכך נקטין ביחד את תסכול התלמידים", כך קוראים במועצת התלמידים הארצית שפנתה למשרד החינוך בדרישה לקבל הנחיות ברורות על אופן קיום הלימודים ובחינות המתכונת והבגרויות עבור תלמידי י"א ו-י"ב הנמצאים בבידוד.

במועצת התלמידים גורסים כי בימים האחרונים הגיעו אליהם מספר פניות בעניין הקושי שנוצר בעקבות משבר הקורונה ובעקבות כניסתם של תלמידי כיתות י"א ו-י"ב לבידוד בתקופה משמעותית זו, בה הבגרויות מתקרבות והלמידה לקראתן אינטנסיבית.

התלמידים כתבו: "במהלך כל השנה אנחנו נמצאים בקשר ישיר ושוטף עם אגף הבחינות במשרד החינוך, השבוע העלנו את סוגייה זו בפניי בכירי האגף במטרה לקבל מענה הולם וברור עבור התלמידים אך לצערנו משרד החינוך שוב החליט שלתלמידים אין מקום בשולחן קבלת ההחלטות ועודכנו כי ההנחיות יינתנו בהקדם לאחר דיון בנושא".

במועצת התלמידים מתרעמים על נושא נוסף: "הובא לידיעתנו כי אכיפת הנוכחות התלמידים בתקופה זו תפגע בתלמידים שבוחרים לא להגיע בשל חשש מהידבקות או כניסה לבידוד. לא ייתכן כי החלטות משרד החינוך מתקבלות באופן חלוק וכתוצאה מכך התלמידים נפגעים. הגענו למצב בו אוכפים את נוכחות התלמידים ומתחשבים בה במתן הציונים גם במקרים בהם אי הגעת התלמיד היא בשל החשש להידבק בעקבות הגעתו לבית הספר גם אם הוא אינו נמנה בקבוצת סיכון. והשאלה שלנו לעניין היא למה? אנחנו נמצאים בתקופה שלא נראתה כמותה מעולם, סף החרדה בקרב מליוני אנשים הוא גבוה מאוד ולאחר שהות ממושכת בבית הגיוני לחלוטין שתלמידים ומורים יחששו לחזור לשגרת טרום הקורונה. איננו מבינים מדוע אנחנו צריכים לשלם על חששנו במחיר ציונינו".

נמרוד פפרני, יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אמר: "אנו קוראים למשרד החינוך להוציא הנחיות ברורות וחד משמעיות המסבירות את כל הנוגע לאופן קיום המתכונות, בחינות הבגרות ואופן הלמידה אליהן. בנוסף, אנו קוראים לכם להורות ולעזור למנהלי בתי הספר לשמור על הרצף הלימודי גם בתקופת הבידוד".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן