את הקמת פינת הזיכרון, לזכר ארבעת הנופלים מבית הספר, יזמה ענבל ברגר מישר, מנהלת בית הספר שנכנסה לתפקידה לפני שבעה חודשים בלבד. אתמול התקיים טקס מכובד ומרגש בהשתתפות בכירי העירייה, צוות בית הספר, הורים ותלמידים

 

שרון יונתן

בתמונה: פינת הזיכרון החדשה בבית הספר קריית יערים

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

זוכרים את הנופלים: אתמול (רביעי) בערב נחנכה בבית הספר היסודי קריית יערים שבמערב העיר פינת הזיכרון לזכר ארבעת הנופלים בוגרי בית הספר: הרן פרנס ז״ל, קובי בן שם ז״ל, גל לוינסון ז״ל ויוני משה ז״ל.

הפינה הוקמה ביוזמתה ותחת ניהולה הקרוב של מנהלת בית הספר, ענבל ברגר מישר, שפתחה את הטקס וסיפרה שהחליטה להקים את פינת הזיכרון ביום שהחלה לנהל את בית הספר, בחודש ספטמבר האחרון וגילתה שבבית הספר אין פינה כזו. ענבל סיפרה כי חזונה הוא שכל אחד ואחת מתלמידי בית הספר ייחשפו לסיפור חייהם ומותם של ארבעת הנופלים, שניים מהם הכירה באופן אישי.

בטקס המרגש והמכובד נכחו המשפחות השכולות, ראש העירייה אבי גרובר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך דוברת וייזר, שלומית שפיגלבלט – מנהלת אגף החינוך ומיכל פלהיימר – מנהלת מחלקת בתי ספר יסודיים, כל מורי בית הספר והנהגת הורי בית הספר.

יום הזיכרון השנה הוקדש לארבעת הנופלים, עוד לפני הקמת הקיר. אחרי שהושלם הקמת הקיר, ירדו אליו כל ילדי בית הספר, קיבלו מענבל הסבר על הקיר וכיצד יש לנהוג בו. ענבל הודתה לאגף החינוך ולצוות קרית יערים שתמכו בחזון שלה.

אבי גרובר ציין שהיה מופתע שאין פינה בבית הספר ושיבח את ברגר מישר שדאגה להקמתה. גרובר ציין שנמצא בקשר שוטף עם משפחות שכולות ברמת השרון. גרובר ציין את חשיבות הקמת פינת הזיכרון והוסיף כי מדובר בפינה משמעותית המצביעה על כך שקהילת רמת השרון זוכרת את הנופלים ומציינת אותם. 

גרים בשרון? תהיו היפר לוקאליים

ד״ר מתן כהן, יו״ר הנהגת ההורים בבית הספר, סיפר על זכרונו האישי מנפילתם של ארבעת הנופלים והודה לענבל בשם הורי בית הספר והקהילה על הקמת הפינה שמכבדת את בית הספר ואת הקהילה. קיר הזיכרון משמש מוקד חינוכי וערכי של מכלול הרגשות העולים בהקשר לנופלים וד״ר כהן מקווה שקיום הפינה מהווה מקור הקלה לבני המשפחה.

דן וינשטין, חייל שהיה תלמיד בכיתת החינוך האחרונה שברגר מישר לימדה בתיכון אלון, הנעים בקטעי שירה מרגשים. שלוש תלמידות כיתה ו׳: הילה ורסנו, נעה שטרנברג ומילה ברש, בירכו בשם תלמידי בית הספר. רוי בניון ודין רשף, תלמידי כיתה ה׳, ויונתן גרין תלמיד כיתה ו׳, היו אחראים על הסאונד.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן