עיריית הרצליה פירסמה היום את המתווה לפיו יחזרו ביום ראשון ילדי הגנים העירוניים ומעונות היום תוך ציון ההנחיות והדגשים הרבים להורים

שרן יונתן

צילום: CDC on nsplash

לאחר כמעט חודשיים, זה קורה ביום ראשון הקרוב: ילדי הרצליה חוזרים ביום ראשון למעונות היום ולגני הילדים בעיר, לאחר שבוצעו בהם עבודות ניקוי, חיטוי והתאמה על-פי תקן התו הסגול. עיריית הרצליה פרסמה היום (חמישי) כי על פי המתווה שגובש, הילדים ישהו בגן שלושה ימים רצופים, לפי החלוקה לשתי קבוצות: בימים ראשון-שלישי, ובימים רביעי-שישי. בימים שהילדים לא יהיו בגן הם ילמדו בבית באמצעות מערכת השידורים הלאומית של משרד החינוך. הפעילות בגנים תתקיים בין השעות 14:00-7:55 והגננות יעדכנו את ההורים מה יהיו ימי הלמידה בגן של ילדיהם ומה הן הנחיות ההתנהלות בתוך הגנים בהתאם להנחיות.

גן הילדים מתחלק לשתי קפסולות, כשבכל קפסולה יהיו עד 18 ילדים. החלוקה לקפסולות הינה על פי תבחינים כגון: איזון בין שכבות הגיל, חלוקה שווה של בנים ובנות, אקלים הגן. כל קפסולה מתחלקת לשתי קבוצות משנה, כשלכל אחת מהן ערכת משחקים וציוד וכן תא שירותים משלה. לא יהיה מעבר ילדים מקבוצת משנה אחת לשנייה במהלך היום. אנשי הצוות יכולים לעבור בין קבוצות המשנה, תוך הקפדה על שטיפת ידיים והיגיינה לפני כל מעבר.

בעירייה הדגישו כי ההורים המביאים את הילדים חייבים לעטות מסכה ולנהוג ע"פ הנחיות משרד הבריאות בשטח ציבורי. הפרידה מהילדים תתבצע ליד שער הגן. איש צוות יקבל את הילד וייקח מההורה הצהרת בריאות, אותה עליו למלא לאחר מדידת חום לילד בבית. ההורים לא יורשו להיכנס וגם לא לשהות בשטח גן הילדים. הילדים יביאו את ארוחת הבוקר מהבית ולא תתקיים הזנה משותפת. על כל ילד להביא ארוחת בוקר בקופסא, וכן מפית ובקבוק מים עם שם הילד עליו. אין להביא מזון לחלוקה לכלל ילדי הגן, לרבות בימי הולדת, בגן שבו לומד ילד אלרגי, על ההורים בגן להימנע לחלוטין מהבאת מזון המכיל את האלרגן בהתאם
נושא היתכנות החלופות בין הימים משבוע לשבוע (רוטציה) עדיין נבחן על ידי העירייה.

גם מעונות היום נפתחים

לעיריית הרצליה שלושה מעונות יום עירוניים – קשת, קסם ושיר, המופעלים על ידי החברה למרכזים קהילתיים ובפיקוח רשת "התחלה חדשה" של החברה למתנ"סים. המעונות יפעלו בין השעות 16:30-7:30, כאשר במעון קסם במשך 6 ימים ובמעונות קשת ושיר 5 ימים. לאחר ביצוע התאמות והקטנת המסגרת שבה ישהו הילדים בכיתת התינוקות, 17 הילדים יתחלקו לשלוש קבוצות, ובכיתות של הילדים הבוגרים יותר המספר הזה יתחלק לשתי קבוצות.


במעונות תהיה הקפדה על רחיצת ידיים לפני ואחרי מגע פיזי, לאחר ארוחה ועוד. המבשלת תביא את עגלת האוכל לפתח הכיתה ומטפלת שהוגדרה מראש תכניס ותוציא את העגלה. הכלים יחוטאו במדיחי הכלים שבמעונות. לא תהיה הגשה עצמית של ילדים. בנושא הצהרונים, העירייה בודקת בשלב זה את כל האפשרויות, לאור החלטה המדינה לסבסד רק חלק מהרשויות.

מחר, יום שישי, תקיים העירייה, בין השעות 11:00-10:00 צ'אט לייב במסגרתו הורים שיש להם שאלות או נושאים שאינם ברורים להם, מוזמנים לפנות בפייסבוק עיריית הרצליה וצוות מקצועי של אנשי חינוך הגיל הרך ישיב לכל שאלותיהם. להורי הילדים במעונות נערכו מפגשים פרטניים באמצעות אפליקציית זום והוסבר להם מתווה החזרה.


ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר היום: "אנו פועלים מתוך הבנה למצוקת ההורים ורצון גדול לסייע בתהליך החזרה לשגרת התנעת המשק. פתיחת הגנים והמעונות מתבצעת באופן המיטבי במסגרת המגבלות המוטלות עלינו, כדי להבטיח לילדים שהייה בטוחה בגנים ובמעונות".

 מנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא, ציין: "עיריית הרצליה שמחה לתת להורים פתרון איכותי לשהיית ילדיהם במעונות ובגנים, כאשר צוותים עירוניים שלנו פועלים ללא הרף על מנת להתאים את המרחב הסביבתי והאישי שלהם לתקן המחייב".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן