להורי ילדי הגנים בהרצליה נודע רק אתמול כי בכוונת העירייה לאחד בין גנים סמוכים במסגרת קייטנות בית הספר של החופש הגדול. פנייה נעשתה לעירייה על ידי ועד הורי גני הילדים. העירייה: אנו פועלים על פי הנחיות משרד החינוך

שרון יונתן

הורים לילדי גנים עירוניים זועמים על העובדה שהעירייה החליטה לאחד בין גנים סמוכים בצהרוני בית הספר של החופש הגדול. בועד הגנים העירוני אמרו היום: "מזה כשבועיים שאנו עובדים יד ביד עם העירייה ומפעילי הצהרונים כדי לפתוח את בית הספר של החופש הגדול בצורה חלקה ומיטבית לילדי העיר.
אתמול, רגע לפני פתיחת הקייטנה, התבשרנו כי מספר גנים יאוחדו עם גנים סמוכים, איחוד אשר לא היה קיים במהלך שנת הלימודים. במקרה מסוים הגיעו לגן מאוחד אשר בו 35 ילדים ושניים ברשימת המתנה, בשל האיחוד".

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

בועד מסבירים מדוע ההורים הביעו התנגדות: "הבשורה הקשה ביותר בנושא הינה כי הורים לא יוכלו לבטל את ההרשמה לקייטנה למרות השינויים, לא קיבלנו את הבשורה וניסינו לשנות אותה או לפחות לאפשר להורים לבחור ולבטל הרשמה. חשוב להזכיר כי ילדינו חוו בחודשים האחרונים שינויים רבים ועברו תקופה לא פשוטה כלל. מזה תקופה ארוכה שאנו מנסים למזער את הנזקים בשביל לשמור על ילדינו ואנחנו מצפים מהעירייה לפקח הדוקות על התנהלות המפעילים ולא לאפשר לשינוים שכאלו לקרות ברגע האחרון".

בועד גורסים עוד: "אנחנו מבינים כי תקופה זו מביאה איתה בעיות וקשיים ולכן מצפים, לכל הפחות, לתת להורים את האפשרות לבטל את הקייטנות במידה והמצב החדש לא מקובל עליהם. אנו מאמינים בעבודה משותפת עם כלל הגורמים וכך נמשיך לפעול כאשר טובת ילדי הגנים בעיר בראש סדר העדיפויות שלנו".

בעקבות פניית ועד הורי גני הילדים ופניות הורים לעירייה הוחלט לאשר להורים לבטל את הרישום לצהרון. בועד ציינו: "הובטח לנו כי הילדים ישמרו בקפסולות לפי גני האם שלהם וכי ביטולי הורים עשוי להוביל לסגירת הקייטנה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "קייטנות החופש הגדול פועלות על פי הנחיות משרד החינוך. המתווה שונה מהמתווה הנהוג כל השנה ומחייב ממוצע של 28 ילדים בגן. לכן, בהנחיית המשרד חויבנו לאחד עד 3 גני ילדים, עד 35 ילדים. כמובן, תוך שמירה על כל כללי ההיגיינה. ההורים משלמים על קייטנה זו סכום מסובסד ונהנים מיום ארוך במחיר נמוך. לא ניתן לפצל גן ולפתוח צהרון לפחות מ-15 ילדים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן