מנתוני לשכת עורכי הדין עולה כי 92% מתוך 287 בוגרי בית ספר הארי רדזינר למשפטים במרכז הבינתחומי עברו את בחינת ההסמכה בהצלחה והם מדורגים במקום השני מכלל האוניברסיטאות והמכללות בארץ

שרון יונתן

הישג למרכז הבינתחומי בהרצליה:92% מבוגרי בית ספר הארי רדזינר למשפטים במרכז הבינתחומי עברו בהצלחה את בחינת ההסמכה בכתב של לשכת עורכי הדין, אשר נערכה בחודש דצמבר האחרון. כך עולה מנתוני לשכת עורכי הדין שהתפרסמו אתמול. זאת לעומת שיעור מעבר ממוצע של 53% בכלל המוסדות. מבין הניגשים בפעם הראשונה עברו בהצלחה את הבחינה 94% מהבוגרים. במרכז הבינתחומי ציינו כי מספר בוגרי הבינתחומי שניגשו לבחינה היה גבוה פי כמה מבוגרי האוניברסיטאות המובילות שניגשו, ושיעור העוברים וגובה ציוניהם משקף את האיכות הגבוהה של כלל בוגרי הבינתחומי בלימודי המשפטים.

שיעור המעבר הגבוה מציב את הבינתחומי פעם נוספת בשורה אחת עם האוניברסיטאות המובילות בישראל: במקום הראשון מדורגת האוניברסיטה העברית עם 94% מעבר, כאשר במקום השני כאמור בוגרי המרכז הבינתחומי עם 92% מעבר, בדיוק כמו אוניברסיטת בר-אילן, ולפני אוניברסיטת תל-אביב (90%). לבחינת ההתמחות במועד החורף ניגשו כ-2,381 מתמחים ומתמחות מכלל המוסדות, מתוכם 287 בוגרי ובוגרות הבינתחומי, המספר הגבוה ביותר מבין המוסדות המובילים (ציון ממוצע: 70.3). רק לשם השוואה, מספרי הנבחנים באוניברסיטאות המובילות: העברית – 106 נבחנים (ציון ממוצע: 73), בר אילן – 61 נבחנים (ציון ממוצע: 70.6), ת"א – 117 נבחנים (ציון ממוצע: 71.8)

פרופ' אמנון להבי, דיקן בית ספר הארי רדזינר למשפטים בבינתחומי הרצליה, מסר בתגובה: "ההישג הנהדר של בוגרות ובוגרי בית הספר, המתמקמים כרגיל בצמרת הדירוג של הפקולטות למשפטים בארץ, מעיד על האיכות המעולה של הסטודנטים, על העבודה הקשה שלהם לאורך התואר ובמהלך ההתמחות, ועל החשיבות הרבה בחינוך אקדמי בינתחומי, במסגרתו לומדים כל הסטודנטים בבית הספר גם תואר נוסף בתחום מדעי החברה (ממשל, פסיכולוגיה, מנהל עסקים) באופן המעשיר את תפיסת העולם המשפטית שלהם ואת יכולת הניתוח והניסוח של טקסטים מורכבים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן