במועצה להשכלה גבוהה מתנגדים לשינוי השם לאוניברסיטת רייכמן. בשולי הסאגה, אפשר לתהות מדוע נמנעים במרכז הבינתחומי להכניס סוף סוף את העיר המארחת לשם המוסד

שרון יונתן

האם המרכז הבינתחומי בהרצליה יקרא אוניברסיטת רייכמן? תלוי את מי שואלים. כזכור, שלשום פרסמנו באתר "שרון און ליין" כי האסיפה הכללית של המרכז הבינתחומי החליטה על הסבת שם המקום לאוניברסיטת רייכמן, על שמו של פרופ' אוריאל רייכמן שהקים את המרכז לפני 26 שנים. אפשר לתהות מדוע לא בחר המרכז לעשות כערים אחרות ולקרוא את האוניברסיטה על שם העיר המארחת, הרצליה, אבל בכל מקרה ייתכן שהחגיגה הייתה מוקדמת מידי. הבוקר נחשפה התנגדות המל"ג, המועצה להשכלה גבוהה, למהלך בטענה כי החוק קובע כי יש לקבל את אישור המועצה טרם הגדרת מוסד כאוניברסיטה.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

במכתב שהעבירה מנכ"לית המל"ג, מיכל נוימן, למרכז הבינתחומי, נכתב כי לפי סעיף 9 לחוק המל"ג, המועצה להשכלה גבוהה העניקה הכרה למוסד המרכז הבינתחומי הרצליה ולא לאוניברסיטת רייכמן. "לכן השינוי לאוניברסיטת רייכמן אינו מהווה שינוי שם, כי אם שינוי ההכרה במוסד. לפיכך, ככל שהמוסד מבקש לקבל הכרה כאוניברסיטה, עליו לפנות בבקשה מסודרת למל"ג ולקבל את אישורה. ללא קבלת הכרה כאמור אין המרכז הבינתחומי בהרצליה רשאי לעשות שימוש בביטוי אוניברסיטה", נכתב בפניית המל"ג.

במרכז הבינתחומי דוחים טענה זו ואמרו בתגובה לפניית המל"ג: "על פי דין אנחנו רשאים לקרוא לעצמנו אוניברסיטה, בהתבסס על היותנו מוסד אקדמי מחקרי, שנבחן והומלץ על ידי ועדות בינלאומיות והוסמך על ידי המועצה להשכלה גבוהה להעניק תארי דוקטור במשפטים, בפסיכולוגיה ובמדעי המחשב".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן