ההורים טוענים כי העירייה מערבת בין גנים מאזורי רישום שונים, דבר שעלול להגביר את הדבקת הקורונה בהם. העירייה בתגובה: אין מחסור בגנים בהרצליה הירוקה

שרון יונתן

הורים לילדים בהרצליה הירוקה המערבית טוענים כי קיים מחסור בגני עירייה באזור זה והעירייה פתרה זאת עם עירוב ילדים מאזורים אחרים. לטענתם, באזור זה ישנה מצוקת גנים מאחר והשכונה מצויה בתנופת בנייה מאסיבית עם בנייני רבי קומות ואוכלוסייה חדשה נקלטת ולכן התשתית העירונית אינה מותאמת ומוכנה לגידול כה משמעותי מבחינה מספרית.

החברה העירונית לפיתוח תיירות הרצליה מארחת את פסטיבל ג'אז על הים. בימי חמישי 19:30-21:00 חוף אכדיה על הדשא. 9.6.22 ישרא-דיקסי בנד. 16.6.22 עדן הולן ואילן ליבוביץ'. 23.6.22 ליאוניד בטשקה. 30.6.22 חמישיית אסף יוריה וז/וקה פרפיניאן

במכתב שהעבירו ההורים לאחרונה לראש העירייה, משה פדלון, הם ציינו: "אנחנו פונים אלייך מתוך מצוקה שנובעת משיבוצי הגנים שנעשה באזורנו. נוצרה סיטואציה, שבשל מחסור במבנים מותאמים, ערבבו קהילות שונות בגנים מסוימים. ערבוב אזורי רישום שונים בגנים עלול ליצור קושי בקרב הילדים במעבר לבית ספר, יוצר בעיית מרחק פיזי ממקום המגורים לגן וכדומה. אך מעל לכל מרחפת מעל ראשנו מגפת הקורונה. ההנחיות של משרד הבריאות הינן צמצום מעגלים חברתיים. ברור לכולם שחיבור קהילות שונות בגן אחד, בזמן קורונה יכול ליצור אפקט הפרפר באזור כולו".

ההורים ממשיכים: "אנחנו מבינים שקיימת מצוקת מקום ותקציבים. בית ספר נבון מארח כבר שנה שניה גנים שאינם באזור הרישום שלו, והיד עוד נטויה, אך עוד 2 מבנים שמיועדים לגנים, עומדים ברחוב דורי ואינם ממלאים את ייעודם כגני יום, אלא כאכסנייה לעמותה, חשובה לכל הדעות. המבנים נמצאים במקום כה מרכזי וצומח. אזור עם מחסור במקום של גנים. מדוע לא ניתן לייעד לעמותה מבנים באזורים פחות צומחים".

אמא לתלמיד בהרצליה הירוקה המערבית הוסיפה: "ברצוננו להבין מדוע בשכונה אשר מתפתחת ויש בה מצוקת מבנים ציבורים, בוחרים להשמיש מבנים לטובת עמותה ולא לטובת הכלל. תפקיד ראש העירייה הוא לראות את התושב, לתעדף נכון, להשמיש את המשאבים הקיימים לטובת רווחת התושבים. פעילויות של עמותה זה דבר מבורך, רק שהמיקום לא אפשרי".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אין מחסור בגני ילדים בהרצליה הירוקה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן