המחשבים הניידים מיועדים לצוותי ההוראה והגננות והמחשבים הנייחים עבור התלמידים. במקביל, הכריזה העירייה על הכשרה של כ-500 מורים והורים אשר יוכלו להשתלב בלמידה מרחוק

שרון יונתן

עיריית הרצליה נערכת לאתגר הלמידה מרחוק עקב משבר הקורונה במערכת החינוך: בימים אלה רוכשת העירייה כ-1,000 מחשבים, בהם מחשבים ניידים עבור צוותי ההוראה והגננות ומחשבים נייחים עבור התלמידים. זאת לצד תכנית "מחשב לכל ילד" אשר קיימת בעירייה מזה מספר שנים ובמהלכן קיבלו 391 משפחות מחשבים.

טברנה יוונית במרינה הרצליה. 6-7 ביולי 2022. 18:00-23:00 דוכני מזון, הופעות לייב. הכניסה חופשית. היווניה 06.06. יוניסיס ולהקתו 07.07

בעירייה גורסים כי מדובר כחלק מלקחי הלמידה בגל המגיפה הראשון, אז התברר כי יש תלמידים שאין להם מחשב בבית או שיש מחשב אחד במשפחה עם מספר אחים ואחיות. בעירייה הסבירו עוד כי המחשבים הם חלק מהכלים הטכנולוגיים המאפשרים לקיים לימודים גם בתנאים בהם לא ניתן להגיע לבית הספר, וכן הם מאפשרים לקיים קשר רציף עם התלמידים, ובינם לבין חבריהם, וכן לשמור על השיח בין ההורים לצוותי החינוך.

אגף החינוך, בשיתוף פעולה עם בתי הספר, יערוך מיפוי של התלמידים הזקוקים למחשבים אלה, ידאג לחיבורם לתשתיות האינטרנט ויבצע הדרכות לשימוש במחשבים.  במקביל, הכריזה העירייה על הכשרה של כ-500 מורים והורים אשר יוכלו להשתלב בלמידה מרחוק.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "רכישת המחשבים היא חלק מהמתווה העירוני רחב ההיקף שלנו לגלות ערבות הדדית ותמיכה במשפחות שנקלעו למצוקה כלכלית עקב משבר הקורונה".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, ציין: "עיריית הרצליה קשובה לצרכים של תושבי העיר ופועלת מתוך מחויבות להקצות משאבים רבים על מנת לאפשר קיום שיגרת לימודים, תוך דגש על שוויוניות".

מ"מ וסגנית ראש העירייה והממונה על החינוך, איה פרישקולניק, אמרה: "שנת הלימודים החדשה נפתחת בתקופה מאתגרת. הנהלת העירייה, יחד עם אגף החינוך וצוותי החינוך, פועלת בכל האמצעים על מנת להבטיח את קיום שנת הלימודים בצורה הטובה ביותר".

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן