בחברה, המבצעת שיפוץ בבניין המשותף ברחוב הרב מיימון 8, הסמוך לגנים מרגנית וכלנית, טוענים כי הכשירו מעבר בטוח לגנים, אבל ההורים בוחרים להגיע עם רכבם עד סמוך לגן. ההורים זועמים: "היכולת שלנו להגיע למקום העבודה שלנו בזמן היא לא פחות חשובה מהרווח של הקבלן"

שרון יונתן

"ישנם עדיין הורים שמתעצלים להגיע דרך השביל החדש שהוקם עבורם ולעבור בבטחה", כך אומר דב אלקיים, בעל חברת "מרום הנדסה", המבצעת את השיפוץ בבניין המשותף ברחוב הרב מיימון 8 בשיכון ויצמן, שבסמוך אליו נמצאים גני הילדים מרגנית וכלנית.

את הדברים אומר אלקיים בתגובה לכתבה שפרסמנו ב"שרון און ליין" ביום חמישי האחרון ובה הורים לילדי גנים אלו, הנמצאים בסופו של רחוב הרב מיימון, טענו למפגע בטיחות בכך שילדיהם נאלצים לעבור בסמוך למשאיות ומתחת למנוף בעת הגעתם לגן. ההורים דרשו כי ייאסר על החברה להפעיל משאיות ומנוף ברחוב בין השעות 7:30 עד 8:30.

חברת מרום הנדסה גורסת מנגד כי הכשירה מיגון מעל שביל הולכי רגל (בתמונה) שמגיע לגן מכיוון רחוב דון יוסף הנשיא, רחוב מקביל לרחוב הרב מיימון, כפי שניתן לראות בסרטון המצורף בסיום הכתבה, אבל ההורים בוחרים להיכנס לגן דרך רחוב הרב מיימון ולא להשתמש בשביל הבטוח להולכי רגל.

אלקיים אמר ל"שרון און ליין": "דגשים בבטיחות באתרי החברה הם מעל הכל מאז ומתמיד. בשלבי ההתארגנות לכל פרוייקט ובפרט לפרוייקטים בסמוך לגני ילדים ובתי ספר, נדרשה החברה לבצע מעברים ממוגנים ע"פ הנחיה מחלקת פיקוח העיר. רחוב הרב מיhמון הינו רחוב ללא מוצא ובסופו נמצא גן ילדים. החברה הקימה מעבר בן 30 מטר, מקורה וממוגן ע"פ ההנחיות, כולל הסדרי הצבת מכולה, שניתן אישור עבורה. מעלית הרמה מתחילה עבודה רק לאחר השעה 8:30 בכל יום ובזמן העבודות אין כניסה להולכי רגל. מסתבר שישנם עדיין הורים שמתעצלים להגיע דרך השביל החדש שהוקם עבורם ולעבור בבטחה. שביל המחבר בין גן המשחקים האחורי לרחוב המקביל המאפשר עצירה בטוחה במפרצי החניה של המבנים בעורף ומעבר בטוח לכולם. כשותף בחברה ואבא לשלושה ילדים קטנים הרגישות לנושא גדולה פי 200 וגם אני פועל עם ילדיי לפי הנחיות כאשר בנו מספר בניינים ליד גן ילדיי בשכונת הדר יוסף".

ההורים מסבירים מדוע הפתרון אינו ישים עבורם: "צריך להבין שהדרך מהשביל, שעליו מדבר הקבלן, היא ארוכה בהרבה. בשעות הבוקר הורים ממהרים לעשות סבב למוסדות חינוך ולעבודה ולכן כל דקה חשובה. רחוב דון יוסף הנשיא הוא חד סטרי ואם רוצים להמשיך בנסיעה לתל אביב צריך להיכנס שוב לפקקים ברחוב הרב קוק. אנחנו מעוניינים לחנות ברחוב שמוביל לגן שלנו ומבקשים מהקבלן שבין השעות 7:30  עד 8:30 לא יעברו שם משאיות ולא יופעלו מנופים כדי שילדנו לא יהיו תחת סכנה. לא יתכן שבעת גשם אנו צריכים ללכת בשביל הארוך יותר וכל זאת כדי שהרווח של הקבלן יהיה מקסימלי. היכולת שלנו להגיע למקום העבודה שלנו בזמן היא לא פחות חשובה מהרווח של הקבלן. הרווח שהקבלן רוצה לעשות לא יכול לבא על חשבון ההורים ובטיחות הילדים. בסך הכל ביקשנו שעה אחת שבה לא יסעו משאיות ויופעל מנוף".

שביל הגישה הבטוח לגנים מרגנית וכלנית

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן