כדי לעזור לסטודנטים ולסטודנטיות בתקופה קשה זו התקבלו בעיריית הרצליה שתי החלטות שיקלו עליהם. בחודש הבא יפורסם קול קורא להגשת המועמדות למלגה לשנת הלימודים תשפ"א, ואז תיפתח באתר העירוני מערכת מקוונת להגשת הבקשה

שרון יונתן

עיריית הרצליה למען סטודנטיות וסטודנטים תושבי העיר: על פי הנחיית ראש העירייה, משה פדלון, הוגדל תקציב המלגות ב-100 אלף שקלים, כך שהוא יעמוד על 350 אלף בשנה. לצד זאת, החליטה ועדת המלגות העירונית על הקדמת מענק כספי המלגה והם יועברו לזכאים מיד עם קביעת זכאותם, בתחילת שנת 2021, ולא כפי שהיה קודם, רק בחודש אוקטובר, עם סיום ההתנדבות שלהם בקהילה. כל זאת על מנת להקל עליהם בתשלום שכר הלימוד בתקופה מאתגרת זו.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

בעירייה מציינים כי מערך המלגות העירוני בהרצליה הוקם כחלק מהמדיניות לעידוד התושבים לרכוש השכלה אקדמית וכן מקצוע לחיים, וזאת מתוך הכרה בחשיבות החינוך וההשכלה לפיתוח האישי ולחוסנה הכלכלי של מדינת ישראל והעיר. על מנת לסייע בכך, העירייה מציעה לסטודנטים תושבי העיר תמיכה כלכלית בגובה של עד 5,000 שקלים באמצעות מלגה.

מלגות עיריית הרצליה מחולקות מדי שנה באמצעות "קול קורא", המופץ באתר העירוני ובעמוד הפייסבוק של העירייה. בנובמבר הקרוב יפורסם קול קורא להגשת המועמדות למלגה לשנת הלימודים תשפ"א, ואז תיפתח באתר העירוני מערכת מקוונת להגשת הבקשה.

סטודנטים שתאושר להם מלגה, יחתמו על הצהרת התחייבות לקיים שעות תרומה לקהילה. זכאות למלגה העירונית מחייבת עמידה בקריטריונים אקדמיים וכלכליים, כמו גם נכונות להשתתף בפעילות חברתית ולתרום 50 שעות למען הקהילה בעיר. בין הקריטריונים הקובעים את הזכאות: תושב העיר במשך לפחות חמש שנים, הכנסה לנפש שלא תעלה על 5,000 שקלים, לימודים לתואר ראשון ועוד. כל הקריטריונים ורשימת האישורים הנדרשים להגשת המועמדות מפורסמים באתר העירוני.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "הסיוע לסטודנטים הוא חלק מהמחויבות שלנו לבנים ולבנות עירנו על מנת לקדמם ולהבטיח את הצלחתם בעתיד, למען העיר והחברה הישראלית כולה. במיוחד בעת המשבר הלא פשוט שפוקד אותנו, המחויבות שלנו רק הולכת וגדלה".

מ"מ וסגנית ראש העיר, יו"ר ועדת המלגות, איה פרישקולניק ציינה: "אני גאה שדווקא בתקופה מאתגרת זו עיריית הרצליה מתגייסת לסייע לתושבי העיר שמתמודדים עם נושא תשלום שכר הלימוד. נמשיך לפעול לרווחת התושבים ולקדם שוויון הזדמנויות למען דור העתיד שלנו".

בעל.ת עסוק, רוצה שיכירו אותך? לקבלת חשיפות שיא בשרון אונליין לחצ.י כאן!

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן